Cem Küçük: Girdikleri Kavgayı Kaybettiler

Cem Küçük: Girdikleri Kavgayı Kaybettiler

15 Temmuz'daki darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın yargılandığı davada, tutuklu 6 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini değerlendiren Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük, "Bir kavgaya girdiler ve kaybettiler. Bunun bedelini ödüyorlar" dedi. 

CRI TÜRK'te yayınlanan "Cem Küçük ile Günün Yorumu" bölümünde değerlendirmelerde bulunan Cem Küçük şunları söyledi:

"Recep Tayyip Erdoğan'ı yargılamak, yıkmak, Lahhey'de yargılatmak gibi yanlış söylemlerde bulundular. Bir kavgaya girdiler ve kaybettiler. Bunun bedelini ödüyorlar. 

FETÖ'cü teröristlerin ne kadar kötü olduğu ve bu ülkenin aleyhine iş yaptığı 17-25 Aralık'ta ortaya çıkmıştı. 17-25 Aralık öncesi söylenenler değil, bu süreçte devlete saldırıldığında ne söylendiği önemlidir. Bu tavrı net olarak göstermeyenler, mahkemelerde gereken cezaları alıyor.

Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan'ın 17-25 Aralık'tan sonra tavrı belli. Bu insanlara asla masum diyemeyiz ama ağırlaştırılmış müebbet mi bunun karşılığı, iyi düşünmek lazım. Darbeyi yapan, halka silah doğrultup şehit edenlerle bu isimlerin cezaları aynı olur mu buna iyi bakmak gerekiyor."

ALMANYA PKK VE FETÖ KONUSUNDA TÜRKİYE'NİN İSTEDİĞİ İSİMLERİ VERMELİ

Cem Küçük Alman "Die Welt" gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel'in serbest bırakılmasına ilişkin olarak, yeni dönemde Almanya'nın atacağı adımların önemli olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

"Almanya ile Türkiye arasında yeni bir dönem başladı. Bu yeni dönem karşılıklı adımlarla ilerlemeli. Ülkeler arasındaki ilişkilerde bazı tutukluların takası söz konusu olabilir. Deniz Yücel'in tahliyesi Türkiye'nin iyi niyet adımı olarak değerlendirilebilir.

Almanya da PKK ve FETÖ konusunda Türkiye'ye karşı iyi niyetini göstermeli. PKK ve FETÖ konusunda Türkiye'nin istediği isimleri vermelidir. PKK'lıların Almanya'da rahatça dolaşmalarına müsaade etmeyebilir. Yeni süreçte Almanya'nın atacağı adımlar önemli."

Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Deniz Yücel'in geçtiğimiz hafta tahliye edilmişti.