Cem Küçük: Emrah Serbes'in Vicdan Azabı Çektiğine İnanmıyorum

Cem Küçük: Emrah Serbes'in Vicdan Azabı Çektiğine İnanmıyorum

Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük, CRI TÜRK'te "Günün Yorumu" bölümünde Emrah Serbes'in itirafını değerlendirdi.

Behzat Ç. Kitaplarının yazarı ve senarist Emrah Serbes, 22 Eylül'de gerçekleşen trafik kazasında bir baba kızın hayatını kaybetmesinin ardından bir hafta sonra sosyal medya hesabından kazayı kendisinin yaptığını itiraf etti ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.  Altı günün ardından içerideki arkadaşı için vicdan azabı çektiğini söyleyen Emrah Serbes'in ifadelerinin kendisine çok mantıklı gelmediğini dile getiren Cem Küçük, "Arabayı kullanan Emrah Serbes muhtemelen sarhoştu, o panikle de suçu yandaki arkadaşı üstlendi. O günkü kaza anı kamera kayıtlarında  arabayı kullananın kim olduğu belli olacak. Bunlar ortaya çıkmasın diye böyle bir itirafta bulunmasının bir değeri yok" dedi.

Cem Küçük "bunun tam tersini düşünürsek, bu kişi Emrah Serbes düşüncesinin karşıtı fikirdeki biri olsaydı muhalif gazeteler yalan söyleyerek "iki kişiyi katletti" şeklindeki söylemlerle o kişiyi linç ederdi" dedi.

"KAZA ANINDA HEMEN TESLİM OLMALIYDI"

Emrah Serbes'in baştan hatalı olduğunu ifade eden Küçük, "kaza sonrasında hemen giderek adalete teslim olmalıydı. Bu nedenle de ben burada bir vicdan söz konusu olduğunu düşünmüyorum. İnsan öldürmüş ve muhtemelen de sarhoştu. Bundan sonra zaten son sözü söyleyecek olan hukuktur" dedi. 


*Cem Küçük ile Günün Yorumu Hafta içi her akşam 18.30'da CRI TÜRK'te