Cem Küçük: Aselsan Cinayetlerinin Araştırılması İçin Komisyon Kurulmalı

Cem Küçük: Aselsan Cinayetlerinin Araştırılması İçin Komisyon Kurulmalı

Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük CRI TÜRK FM'de yayınlanan "Günün Yorumu" bölümünde gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

 "ABD, Kudüs'ü başkent ilan etmek isteyince Müslüman dünyasında haklı bir haykırış oldu.  Müslümanlar bu konudaki tavırlarını net bir şekilde ortaya koyarak bu kararın geri alınmasını sağladılar. BM Genel Kurulunda alınan karar Türkiye'nin öncülüğü ve gayretleriyle sağlandı. Türkiye kısa sürede bu adımı atarak büyük bir iş başardı. İnsanlar Müslümanların sesine kulak veren lider olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve Türkiye'yi görüyorlar.  Bu yönde bir teveccüh var. ABD'nin İsrail'in gücünün her şeye yetmediği görüldü."

Son günlerde gündeme gelen ASELSAN cinayetlerini de Cem Küçük, özel bir komisyon kurulması gerektiğini söyledi. 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından, devam eden davalarda yakın tarihteki faili meçhul bir çok cinayet aydınlanmaya başladı.

"ASELSAN CİNAYETLERİNİN ARAŞTIRILMASI İÇİN KOMİSYON KURULMALI"

 "ASELSAN cinayetleri önemli bir konu. Türkiye'nin milli projelerinde çalışan mühendislerin, özellikle Hüseyin Başbilen'in ölümü oldukça şüpheli. Bu konuların incelenmesi için özel bir komisyon kurulmalı. FETÖ'cü sanıkların verdiği ifadeler doğrultusunda derin bir soruşturma yapılması karanlık noktaları aydınlatacaktır. FETÖ'cü katillerin Türkiye aleyhine nasıl çalıştıkları, kendilerinden olmayanları nasıl yok ettikleri derin bir soruşturma süreciyle ortaya çıkacaktır."

"ÖLÜM EMRİNİ FETÖ'CÜ TUĞGENERAL SADIK KÖROĞLU VERDİ"

Geçtiğimiz haftalarda Star gazetesinde yer alan haberde 2006'da 'adi vaka' gibi gösterilen F-16 teknisyeni Hafız Koca'nın siyasi cinayete kurban gittiği ortaya çıkmıştı.   Star gazetesinin haberine göre; Ankara Başsavcılığı 11 yıl önce adi bir gasp sonucu katledildiği gerekçesiyle kapatılan F-16 teknikeri Hafız Koca cinayeti dosyasını tozlu raflardan indirerek yeniden incelemeye aldı. Savcılığı harekete geçiren ise Koca'nın katili Mustafa Değirmenci'nin cinayeti Akıncı Üssü'nde yakalanan Tuğgeneral Sadık Köroğlu'nun talimatıyla işlediğini itiraf etmesi oldu. Jandarma muhbiri olduğunu itiraf eden katil Değirmenci, kendisine önce ASELSAN Mühendisleri Hüseyin Başbilen ile Halim Ünsem Ünal'ın öldürülmesi talimatı verildiğini ancak, bunları yapmadığını daha sonra ise Hafız Koca'nın öldürülmesinin emredildiğini söyledi. Jandarmanın kendisini bir çok operasyonda kullandığını itiraf eden Değirmenci cinayet talimatını ise o dönem Jandarma Binbaşı olan FETÖ'cü Sadık Köroğlu ile yine o dönem Jandarma İstihbarat astsubay oğuz kod isimli C.A, Astsubaylar A.E ile Y.Ç'den geldiğini belirtti.