Cem Kerpiççiler: Tarih Fenerbahçe'yi ve Aykut Kocaman'ı Haklı Çıkaracak

Cem Kerpiççiler: Tarih Fenerbahçe'yi ve Aykut Kocaman'ı Haklı Çıkaracak

Posta spor yazarı Cem Kerpiççiler, CRI TÜRK'te yayınlanan Kamil Erdoğdu'nun hazırlayıp sunduğu "Manşet" programına katıldı ve Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi sonrası yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Cem Kerpiççiler; "Eğer Beşiktaş, kendisine haksızlık yapıldığını düşünüyorsa, kamuoyuna açıkladıkları bildiride 115 yıldır sahada kazanıp sahada kaybettiklerini söylüyorlarsa sahaya çıkıp, kazanıp ortaya bir itiraz koymalıydı. Maça çıkıp bir dakika boyunca bir protesto veya daha yaratıcı şeyler yapabilirdi. Hukuki yolların tamamlanmamasına rağmen bu kararı aldılar. Taraftar baskısıyla bu kararı aldılar.  Alınan bu kararlar Beşiktaş'a maddi manevi bir takım yaptırımlara neden olacak. Ayrıca TFF'nin meşrutiyetinin sorgulanmasına hatta daha da öte Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki gerginliği daha çok büyümesine neden olacaktır." dedi.

Kupa derbisini statta izlediğini belirten Kerpiççiler, "Yıllardır o statta maçlar izlerim. O gün o statta hayatın olağan akışına aykırı şeyler oldu. Her şey Fenerbahçe lehine iken sahaya yabancı maddeler atıldı. Taraftarın büyük çoğunluğu buna tepki gösterdi. Neden her şey Sarı Lacivertliler lehine iken kendini o kulübün taraftarı oldukları iddia edenler takımın aleyhine böyle bir şey yapsın."

SPOR KÜLTÜRÜNÜ MUTLAKA AŞILAMALIYIZ

Yaşanan gerilim ve sonrası yaşanılanlardan herkesin sorumlu olduğunu ifade eden Cem Kerpiççiler, "Sahada bizi kandırmak için kendini yere atan oyuncular, sahada kendi hakkıyla kazanmak yerine hile ile hurda ile bir yere gitmeye çalışanlar, taraftarı tahrik eden yönetici demeçleri, taraftarı kışkırtan yayınlar vs. Bakın bizim pırıl pırıl çocuklarımız var. Spor kültürünü mutlaka aşılamalıyız. Bu bir devlet politikası olmalı 10-20 yıllık uygulama ile bunu gelecek kuşaklara aktarmalıyız."

FENERBAHÇE'YE ÇOK HOYRAT DAVRANILIYOR

Kerpiççiler; "3 Temmuz sonrası Fenerbahçe üzerine oynanan oyunlara dikkat çekerek, 3 Temmuz hain kumpasından beri Fenerbahçe'ye çok hoyrat davranılıyor. Her koşulda Fenerbahçe üzerinden bir takım oyunlar oynanıyor. Ama unutulmasın Fenerbahçe 3 Temmuz'da dik durmuştur. Hain FETÖ örgütüne dik duranların başlarında gelenlerdendir ve her zaman o dik duruşunu korumuştur." dedi.

AYKUT KOCAMAN TÜRK FUTBOLUNDAKİ BAŞKA BİR MÜMKÜNÜN TEMSİLCİSİDİR

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Cem Kerpiççiler, "Aykut Kocaman Türk futbolundaki başka bir mümkünün temsilcisidir. Temas ve mesafeyi çok iyi ayarlar. Tüm itilaflardan muktedirlerden uzak durmayı becerebilen çölleşen Türk futbolunda vaha gibi duruş sergilen biridir. Herkese saygılıdır. Ama medyada aynı saygı ona gösterilmiyor hatta kötü davranılıyor. Aykut hocanın oyununu sorgulayabilirsiniz ama karakterini asla. 3 Temmuz sürecinde tarih Fenerbahçe'yi ve Aykut Kocaman'ı haklı çıkarmıştı. Tarih yine Fenerbahçe'yi ve Aykut Kocaman'ı haklı çıkaracak."