Çalıntı Çıkan “Dipsiz Kuyum” Adlı Şarkının Sahibi Cengiz Tekin CRI TÜRK'e Konuştu

Çalıntı Çıkan “Dipsiz Kuyum” Adlı Şarkının Sahibi Cengiz Tekin CRI TÜRK'e Konuştu

Aleyna Tilki'nin "Dipsiz Kuyum" adlı şarkısının kendisine ait olduğunu ifade eden bestekar Cengiz Tekin, CRI TÜRK'ten Tülin Tonkuş'a konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yıllar önce sanatçı Bergen'in seslendirdiği "Yıllar Affetmez" adlı eserinin çalındığından Ankara'daki öğrencilerinin uyarısıyla haberdar olduğunu söyleyen Tekin, "Çalıntı değil, yüzde yüz benim şarkım. Adeta evime girip teybimi çalmışlar" diye konuştu.

51 yıllık sanat hayatı ve 1600'den fazla eserin sahibi olan ve aynı zamanda Ferdi Tayfur, İbrahim Tatlıses, Müslüm Gürses, Hüseyin Altın, Adnan Şenses, Gökhan Güney, Bergen, Mine Koşan, Esen Gül, Kamuran Akkor, Vahdet Vural gibi sanatçıların eserlerini seslendirdiği bestekar Cengiz Tekin, konuyla ilgili hukuki girişimlere başladığını, üyesi olduğu MESAM'a konuyla ilgili bir dilekçe yazdığını, Cuma günü toplanacak olan MESAM toplantısından alacağı raporla da mahkemeye başvuracağını ifade etti.

"Tehdit Almaya Başladım"

Şu anki telefonunu sanatçı İbrahim Tatlıses'in hediye ettiğini, sosyal medya kullanmayı bilmediğini ifade eden Cengiz Tekin, internetten mesaj yoluyla tehdit aldığını da açıklayarak, "İşe bakın ki benim oğlum cumhuriyet savcısı, ben de hukukçuyum, iki üniversite bitirdim. Bu arkadaşlar zibidi besteciler" diyerek, Emrah Karaduman ve Aleyna Tilki cephesinden kendisine henüz bir geri dönüş olmadığını da söyledi.