“Büyük Bir Umut Var ve Bu Umut Alanlara Yansıyor”

“Büyük Bir Umut Var ve Bu Umut Alanlara Yansıyor”

CHP İstanbul Milletvekili Dr. Sibel Özdemir;Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanlığı adaylığının seçmen tarafından nasıl karşılandığını ve seçim sürecini değerlendirdi. Özdemir; İnce'nin birçok mitingine ve miting dışı çalışmasına katıldığını belirterek, çok büyük bir umut olduğunu ve bu umudun alanlara yansıdığını dile getirdi.

CRI TÜRK'te Tuğçe Akkaş'ın hazırlayıp sunduğu Manşet programında Sibel Özdemir,Muharrem İnce'nin mitinglerine her kesimden ve farklı yaş gruplarından büyük bir ilgi ve katılım olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti, "16 senedir çözüm üretemediği gibi sorun yumağına dönüşen temel sorunlar hakkında İnce'nin çözüm önerileri, halk tarafından çok iyi karşılanıyor. 24 Haziran'da büyük bir değişim olacağına dair inanç ve umut olduğunu görüyoruz toplumda".

"Hepimizin Temel Önceliği, Ülkeyi 16 Yıllık Kaostan Kurtarmak"

Dr. Sibel Özdemir CHP'nin aday listesi hakkında, şu anda olağanüstü bir süreçten geçildiğini ve bir baskın seçim ile karşı karşıya olunduğunun altını çizerek; Türkiye'nin OHAL döneminde olduğunu ve ekonomik dar boğazın hatta iflasın eşiğine gelindiğini ifade etti. CHP'nin en büyük önceliğinin bu olağanüstü ortamdan bir an önce kurtulmak olduğunu belirten Özdemir şunları söyledi; "ilk defa bu sistemle seçime giriyoruz, büyük bir baskı ortamı var ve burada örgütlerimizin, talep ve beklentileri mutlaka genel merkezimiz tarafından dikkate alınmıştır. Çok boyutlu bir değerlendirme süreci gerçekleştirildi genel merkez tarafından. Burada listede olsun olmasın hepimizin temel önceliği, ülkeyi bu 16 yıllık kaostan kurtarmak için Cumhurbaşkanı adayımız olan Muharrem İnce'nin kazanması. Huzurlu, aydınlık bir gelecek kurmak adına herkes muazzam bir çalışmayla bildirgeyi bekliyor".

"Yol Açıcı ve Kısa Vadeli Süreçlerde Çözüm Önerileri Sunan Bir Bildirge Geliyor"

Özdemir, CHP'nin 7 Haziran'daki tüm sorunlu alanlara çözüm üreten bildirgesinin iktidar partisine oy kaybettirdiğini ve sonrasında da bildirgede yer alan çözüm önerileri kopyalayarak, ilerlemeye çalıştığını dile getirdi. Dr. Sibel Özdemir, CHP'nin yine yol açıcı, kısa vadeli süreçlerde çözüm önerileri sunan bir bildirgeyle ortaya çıkacağını belirterek; "bir enkazla karşı karşıya kalacağız, bu nedenle de tüm kadrolarımızla etkin ve hızlı bir şekilde hareket ederek, çözüm odaklı ilerleyeceğiz".