Büyük bir ekonomik sıkıntı ve işsizlik var

Büyük bir ekonomik sıkıntı ve işsizlik var

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atila Sertel, CRI Türk Türkiye'de Tuğçe Akkaş'ın hazırlayıp sunduğu Manşet programına konuk oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Abant'ta gerçekleştirdiği üç güren süren 27. Dönem 2. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı ile ilgili değerlendirmede bulunan Sertel, Silivri Cezaevi'nde ziyaret ettiği CHP Parti Meclisi Üyesi ve eski İstanbul Milletvekili Eren Erdem'i ziyaretine yönelik de açıklamada bulundu.

Sertel'in açıklamalarından satır başları:

-Üç günlük çok yararlı ve birlikteliğin doruğa çıktı bir kamp yaşandı.

-Tamamen Türkiye'nin sorunlarının konuşulduğu, tartışıldığı çözüm yollarının önerildiği bir bilgilendirme oldu.

-Ekonomi, dış politika ve Türkiye'nin gidişatı konusunda seminer, panel ve söyleşiler yapıldı.

-Genel Başkanımız, tüm milletvekillerini Türkiye'de milletvekili çıkaramadığımız iller başta olmak üzere ülke genelinde görevlendiriyor.

-Türkiye'de çok büyük bir ekonomik sıkıntı ve işsizlik var, insanlar son derece mutsuz.

-24 ilde milletvekillerimiz görev yaptı, bundan sonra da yapacak. Cumhuriyet Halk Partisi'nin milletvekilleri, gruplar halinde bütün Türkiye'de çalışmalarını sürdürüyor ve rapor haline getiriyorlar. İnsanlara aş ve iş olabilecek bir Türkiye yaratmak için topyekun bir mücadelesini sürdürüyoruz.

-Biz insanları ayırt etmeksizin hangi partiye oy verirse versin, hiç önemli değil, biz insanlarımızı ve Türkiye'yi seviyoruz, Türkiye'nin sorunlarını çözme noktasında da hep birlikte hareket etmek istiyoruz, o nedenle de bize verilen her göreve seve seve koşacağız.

-Eren Erdem, haksız, hukuksuz ve adaletsiz yere yatırılıyor. Bu cezanın hiçbir hukuki temeli yok. Fatih Gürsul, Ahmet Altan ve Osman Kavala'yı da ziyaret ettim. Türkiye'de hukuk tartışılmamalı, Türkiye'ye en büyük zararı hukukun tartışılması veriyor. İşte bu arkadaşlarımız için adaletin tecelli etmesini istiyoruz.

-Hukuku, hukukçular hakimler yapsın.

-Özgürlük, Türkiye'de bir mücadele sonucu kazanılıyor.