“Birlikte değiştirelim, birlikte yönetelim”

“Birlikte değiştirelim, birlikte yönetelim”
“Birlikte değiştirelim, birlikte yönetelim”
“Birlikte değiştirelim, birlikte yönetelim”
“Birlikte değiştirelim, birlikte yönetelim”
“Birlikte değiştirelim, birlikte yönetelim”

Cumhur İttifakı'nın Milliyetçi Hareket Partisi Beşiktaş Belediye Başkan adayı Avukat Serkan Toper, CRI TÜRK'te Tuğçe Akkaş'ın hazırlayıp sunduğu 'CRI TÜRK Özel' programının canlı yayın konuğu oldu. Toper, Beşiktaş ile ilgili sorunları ve projelerini açıkladı.

İşte Toper'ın açıklamalarından satır başları;

-1979 yılında bir memur çocuğu olarak Denizli'nin Sarayköy ilçesinde dünyaya geldim. Aslen Kars- Kağızmanlıyım. 17 yıldır avukatlık mesleğini icra ediyorum.

-Yıllardır Beşiktaş'ta oturuyorum ve avukatlık mesleğimi de yine Beşiktaş'ta yapıyorum.

-Mustafa Kemal'in izinde, milli ve manevi değerlere saygılı bir Türk milliyetçisiyim.

-Beşiktaş'ta son 15 yıldır çok kötü bir belediyecilik anlayışı var. Son 5 yıldır ise bir anlayış dahi yok.

-Sürekli sokaktayım, halkın içindeyim, esnafla bir araya geliyorum. Belediye ile ilgili bana anlatılanları duydukça utanıyorum.

-Beşiktaş'a kale gözüyle bakıldığı için, 'nasıl olsa alıyoruz' dedikleri için hizmet yapmıyorlar. Halkın sorunlarıyla ilgilenmiyorlar.

-Beşiktaş'a gelen adaylar hep ithal olmuş. Şimdiki adayları da ithal. Hatta belediye meclis üyesi adaylarının yarısı Beşiktaş'ın dışından.

-Bir aday olarak değil, bir Beşiktaşlı olarak soruyorum 'yine ranta ve talana devam mı edilecek?'

-Başkan seçildiğimde ranta ve talana dayalı bu sistemi kaldıracağım.

-Belediyenin emektar işçi ve çalışanları ile yola devam edeceğiz ama bankamatik çalışanlarıyla yolumuzu ayıracağız.

-Beşiktaş'ta kaldırım bu seçimin simgesi haline geldi. Beşiktaşlı kaldırım vizyonuna mahkûm bırakılamaz.

-Beşiktaş'ı hak ettiği şekilde bilim eğitim ve turizm kenti haline getireceğiz.

-Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binalı Yıldırım hem İstanbul hem de Beşiktaş için bir şans.

-Otopark, Beşiktaş'ın birinci önceliği. Kamu binalarının altında zemin altı otopark yapılara, Beşiktaşlılarında yararlanması ile sağlanarak aşılır. Ayrıca 4 bölgede otopark projemiz olacak.

-Lafa gelince Beşiktaş 'kadın kenti' ama kadına dair ne var hiçbir şey yok. Bir kreş yok. Biz her mahalleye bir kreş yapacağız.

-Lafa gelince Beşiktaş 'öğrenci kenti'. Peki öğrenciye dair ne var? 80 kişilik kız, 90 kişilik erkek öğrenci yurdu var. Başka bir şey yok. Biz 1000 kişilik yurt yapacağız. Öğrencilere ücretsiz internet sağlayacağız. Ayrıca isteyen öğrencilerimize akşam sıcak yemek vereceğiz.

-'Hayvan hastanesi' ve 'hayvan oteli' projesi kapsamında hem evcil hayvanlarımıza hizmet vereceğiz hem de sokak hayvanlarımızı koruma kapsamına alacağız.

-'Mahalle evleri' projesi ile komşulu semt hayatını yeniden canlandıracağız.

-Gayrettepe Mahallemizde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Selanik'teki evini model alarak Atatürk Evi ve Kültür Müzesi yapacağız. Bu konuyu Binali Yıldırım Beyi ile de konuştum. Çok sıcak baktı bu projeye.

-Lafa gelince; emek, özgürlük, engelli hakları, kadın hakları, çocuk hakları, öğrenci hakları ama icraata gelince Beşiktaş'a hiçbir şey yok.

-Bunların milletin dertleri dertlenme gibi bir dertleri kalmamış. Tek dertleri rant- talan. Başka hiçbir dertleri yok. Bunu ben değil sokaktaki halkımız söylüyor.

-Karşıtlık üzerinden oy almışlar. Hiçbir şey vadetmeden, hiçbir şey üretmeden, hiç çalışamadan sadece karşıtlık üzerinden sahaya korku salarak "Beşiktaş'a sahip çık" diyorlar. Ben de her yerde söylüyorum.  "Evet Beşiktaş'a sahip çıkacağız artık bu anlayışa itiraz edip sahip çıkacağız. Beşiktaş'a Beşiktaşlılar sahip çıkacak."

-Beşiktaş'a büyük bir devlet hastanesi kazandırmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

-Serkan Toper, kolayca ulaşılabilir bir başkan olacak. 

-"Birlikte Değiştirelim, Birlikte Yönetelim" diyoruz. Beşiktaş'ın artık ötekileştirme dilinden kutuplaşma dilinden kurtulması lazım. Çocuğa sevmediği yemeği yedirmek için bir öcü ile korkutan anne hikâyesi artık bitmeli.