Behzat Gerçeker: Meslek Birlikleri Tek Bir Çatı Altında Birleşsin

Behzat Gerçeker: Meslek Birlikleri Tek Bir Çatı Altında Birleşsin

ENBE 2018 Adlı albümünü Mart ayında müzik marketlere sunan ENBE Orkestrasının kurucusu ve şefi Behzat Gerçeker CRI TÜRK'te Michael Kuyucu'nun konuğu oldu.

Behzat Gerçeker programa albümde Bengü ile düete imza atan ve "Yorma" adlı bestesini yorumlayan Doğukan Medetoğlu ile beraber katılırken, Michael Kuyucu'ya albümde yer alan şarkıları ve projelerini anlattı. Doğukan daha önce iki şarkılık bir single hazırladığını, Bengü'nün albümünde yer alan Hakan Altun düeti "Sanma ki" adlı şarkıyı bestelediğini ve beste yapmaktan büyük bir zevk aldığını söyledi. ENBE ile bu albümünde buluşmasının kendisi için büyük bir şans olduğunu söyleyen Doğukan Medetoğlu, ileride kendi solo albümünü de yayınlayacağını ve bunun için şimdiden  müzik şirketi DMC ile beraber çalışmalara başladıklarını söyledi.

Müzik Endüstrisinin Gelişmesi için Gençlere Destek Olunmalı

Behzat Gerçeker, bu albüme aynı anda üç tane klip birden çektiklerini söyledi ve bunun Türkiye'de bir ilk olduğuna vurgu yaptı. Albümde Ferhat Göçer – Ziynet Sali – Bengü – Yonca Lodi gibi yorumcuların yanı sıra Ezgi Ayçe, Doğukan Medetoğlu gibi genç yeteneklere yer verdiğini söyleyen Behzat Gerçeker, ENBE'nin on yıldır gençlere destek veren misyonunun devam ettiğini ve bunun için maddi manevi efor harcadığını söyledi. Müzik endüstrisinin gelişmesine katkı sağlamak için gençlere destek olunması gerektiğini söyleyen Behzat Gerçeker, bunu ENBE olarak yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.

İzel & Sinan Akçıl Buluşması Magazinsel Buluşma Değil

Behzat Gerçeker, Michael Kuyucu'ya bu albümlerinin daha romantik, daha akustik ve duygusal bir albüm olduğunu söyledi. İzel ile Sinan Akçıl'ı yıllar sonra bir ara getiren "Teşekkürler Sevgilim" adlı şarkının da bu albümde çok büyük bir renk olduğunu söyleyen Behzat Gerçeker, bu buluşmanın magazinsel yönünün olmasına rağmen onun bu buluşmaya daha çok müzikal olarak baktığını söyledi.

Müzik Meslek Birliklerinde Müzisyenler Değil Profesyonel Yöneticiler Olmalı

Behzat Gerçeker, son yıllarda müzik meslek birliklerinde yaşanan kavga ve tartışmalara bir anlam veremediğini söylerken, bu meslek birliklerinin tek bir çatı altında birleşmesi gerektiğini ve müzisyenlerin yönetimde olmaması gerektiğini söyledi. Behzat Gerçeker "müzik meslek birlikleri müzisyenlerce yönetilmemeli, müzisyenler orayı kontrol etmeli bu meslek birliklerini profesyonel yöneticiler yönetmeli" diyerek bu polemiklerin gereksiz olduğunu söyledi.