“Başkasının Şarkısını Seslendirmek Taşıyıcı Annelik Gibi”

“Başkasının Şarkısını Seslendirmek Taşıyıcı Annelik Gibi”
“Başkasının Şarkısını Seslendirmek Taşıyıcı Annelik Gibi”

Sezen Aksu bestelerinden oluşan 'Artık Sevilmiyor Böyle' adlı albümünü müzik marketlere sunan Okay Barış, CRI TÜRK'te Michael Kuyucu'nun konuğu oldu.

Çocukluğundan beri müzikle dolu bir hayat geçirdiğini söyleyen Okay Barış, çocukken bisikletini satarak bir küçük org aldığını ve müzik hayatına başladığını bilgisayar sayesinde elektronik müzik üretmeye başladığını ve bu konuda internet sayesinde yurt dışına açıldığını söyledi.

Elektronik müziğin ellinin üzerinde tarzının olduğunu söyleyen Barış, "O dönemler istediğim müziği yapıyordum ama insanların surat ifadelerinden bazen bu müziğin geçerli olmadığını anlıyordum." dedi.

Okay Barış, on bir Sezen Aksu bestesinin yer aldığı albümü öncesinde Sezen Aksu'nun, "Sana albüm yapalım." dediğinde afalladığını ve buna önce inanmadığını söyledi. "Ben başkalarının şarkılarını söylemenin taşıyıcı annelik yapmak gibi bir şey olduğunu düşünüyordum ama konu Sezen Aksu'nun şarkıları olunca konu değişiyor." dedi. Üç yıldır Sezen Aksu'nun evindeki ofisinde Sezen Aksu ile beraber çalıştığını ve onun bestelerinin demolarını seslendirdiğini söyleyen Okay Barış, "Bu üç yıllık dönem bana çok şey kazandırdı. Kendimi geliştirme şansım oldu." yorumunu yaptı.

Albümünü ilk etapta sadece dijital ortamda yayınladığını söyleyen Okay Barış, "Bu albümü CD olarak basmadık. Ama o kadar çok mesaj ve tepki geldi ki şimdi albümü CD olarak da basacağız." dedi.