“Başarı mutluluğu değil mutluluk başarıyı getirir”

“Başarı mutluluğu değil mutluluk başarıyı getirir”

 "Avrupa Yakası" dizisinde canlandırdığı Yaprak karakteriyle tüm Türkiye'nin sevdiğini bir oyuncu olan Hale Caneroğlu sevenlerinin karşısına seneler sonra bambaşka bir şekilde çıktı. 15 yıldır sürdürdüğü kişisel gelişim yolculuğunu kitap ile taçlandıran Caneroğlu, oyunculuk kariyerini neden sonlandırdığını anlattığı "Sen Değiş Dünyan Değişsin" isimli YouTube konuşmasının 2 milyondan fazla izlenmeye ulaşarak, Türkiye'nin en çok izlenen TEDx konuşmalarının içine girmesiyle de dikkatleri üzerine çekmişti.

Hale Caneroğlu'nun uzun yıllardır aldığı eğitimleri ve hayat tecrübelerini bir araya getirerek yazdığı "Mutluluk Virüsü" adlı ilk kitabı raflardaki yerini aldı. Caneroğlu, CRI Türk'te Irmak Hekimoğlu'nun hazırlayıp sunduğu Pano'da "Mutluluk Virüsü"nü anlattı.

"KARAKUTUYU KEŞFET"

Başarının mutluluğu değil mutluluğun başarıyı getirdiğini anlatan Caneroğlu, mutlu olabilmek için neler yapılması gerektiğini şöyle anlattı:

"İnsanın mutlu olabilmesi için öncelikle karakutusunda biriktirdiği negatif anılardan kurtulması gerekiyor. Bir uçak kazasında enkazın sebeplerini öğrenmek için karakutunun içindeki kayıtlar deşifre edilir ya… İşte hepimizin içinde kayıtlarla dolu bir karakutu var. Bu kutudaki negatif kayıtlardan kurtulmak mutluluğa giden ilk adım ve o da insanın kendi elinde.

Kolaya kaçmamak, yaşanılan olumsuzlukları başkalarının üzerine yıkmamak, sorumluluk alıp hataları kabullenebilmek kişinin içe dönüş yolculuğunda önemli unsulardır. Tüm bunları yapabilmek için de atılacak ilk adım çok kolay! Karar vermek."   

Haber/Röportaj: Irmak Hekimoğlu

Video Link: https://www.youtube.com/embed/X6qf1Wgc41w