“Bahçelievler'i makamdan değil, halkımızla birlikte sokaktan yöneteceğiz”

“Bahçelievler'i makamdan değil, halkımızla birlikte sokaktan yöneteceğiz”

CHP Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Özkan, CRI TÜRK'te Tuğçe Akkaş'ın hazırlayıp sunduğu 'CRI TÜRK Özel' programının canlı yayın konuğu oldu. Özkan, Tuzla ile ilgili sorunları ve projelerini açıkladı.

İşte Özkan'ın açıklamalarından satır başları;

-10 yıldır belediye meclis üyesiyim. Son 2 yıldır da ilçe başkanlığı görevi yapıyordum. İnşallah 31 Mart seçimleri sonrasında halkımıza belediye başkanı olarak hizmet edeceğiz.

-Vatandaşların belediye başkan adaylarından önde olduğunu görüyorum.

-Bahçelievler 15 yıldır aynı ekiple yönetilmesine rağmen halen 'başkana ulaşamıyoruz' diyen çok sayıda vatandaşlarımızla karşılaşıyoruz.

-Bahçelievler'i makamdan değil, halkımızla birlikte sokaktan yöneteceğiz.

-Ulaşım, otopark ve yeşil alan ilçemizin en önemli sorunlarından sadece bazıları.

-Bina dönüşümlerinin derhal durdurulmasından yanayım.

-Bahçelievler son yıllarda sürekli göç vermeye başladı. İnsanlar daha iyi imkânlara sahip olan Beylikdüzü'ne taşınıyorlar.

-İhtiyaç odaklı çözümler üretmeliyiz.

-Sokakları güvenli, binaları güvenli; daha fazla yeşil alan, daha fazla çevre duyarlılığı olan, modern, çağdaş, çevreci bir kent düzeni oluşturacağız.

-Taziye evleri yapacağız ve halkımızın acılarını paylaşacağız.

-Çalışabilir engelliler gelişim atölyeleri ile tüm Türkiye'ye örnek olacağız. Tüm belediye hizmetlerimiz ve yatırımlarımız engelli yurttaşlarımızın yaşamını rahatlatacak şekilde sunulacak.

-İş arayan vatandaşımızla işveren firmalarımızı kariyer merkezi adlı projemizle bir araya getireceğiz ve istihdam yaratacağız.

-Sosyal yardımlar 'BahçeKart' projemiz kapsamında hiçbir ferdimizi ötekileştirmeden ve ayrıştırmadan insan onurunu zedelemeyen bir yöntemle yapılacak.

-İlçemizde yaklaşık 24 bin öğrenci için yeni okullar gerekiyor. Bizlerde bunun için 10-12 yeni okul yaptıracağız. Sadece spor eğitiminin verileceği spor lisesi yaptıracağız ve milli eğitime teslim edeceğiz.

-Ben ayırt etmeksizin bütün Bahçelievlilelerin belediye başkanı olacağım.

-2014 seçimlerinde Bahçelievler'de aldığımız oran %35'di. Bu seçimlerde oy oranımız %54 olacak.