Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, Yeni Parti Tartışmalarını CRI TÜRK'e Değerlendirdi

Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, Yeni Parti Tartışmalarını CRI TÜRK'e Değerlendirdi

Sinan Onuş / Ankara

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin, MHP'nin Olağanüstü Tüzük Kurultayı'nı iptal etmesiyle birlikte sağda yeni parti tartışmaları da başladı. İddialara göre, yeni parti için sonbahar bekleniyor.

Yeni parti tartışmalarında, mahkeme kararı dışında MHP'de devam eden olağan kongre sürecinin etkisinden de söz ediliyor. MHP Genel Merkezi'nin, il ve ilçe kongrelerinde delege yapısını değiştiren hamleleri olduğu öne sürülüyor. Bu da partiden ihraç edilen genel başkan adayları yuvaya geri dönse bile bir kongrede seçilme şanslarının kalmadığı anlamına geliyor.

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, CRI TÜRK FM'in bu yöndeki sorusuna, "Hukuk şeklinde tezahür eden durum, bizlerin Milliyetçi Hareket Partisi'ne dönmesini engelliyor. Bunun için MHP kurultayı öncesinde yapılan kongrelerde nasıl bir kadro yapılanması olduğu konusu, benim ilgim dışında" diye yanıt veriyor.

MHP'den ihraç edilen genel başkan adayları Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ'dan oluşan muhalifler arasındaki toplantılar da devam ediyor.

Peki, yeni bir parti var mı?

Özdağ'ın bu soruya yanıtı ise "Siyaset muhakkak kendi yolunu bulacaktır. 16 Nisan sonrası bütün Türkiye'de arkadaşlarımızla istişarelerde bulunduk, bulunmaya devam edeceğiz. Bir araya da geliyoruz. Önemli olan Türkiye'de toplumun taleplerine ihtiyaç verebilecek bir cevabı bizim üretmemiz. Şimdi onun görüşme aşaması devam ediyor" şeklinde.

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, CRI Türk FM'den Sinan Onuş'a milliyetçilerin gündemine ilişkin merak edilenleri anlattı.