“Albümü sadece yayınlamak için 20 bin lira istediler”

“Albümü sadece yayınlamak için 20 bin lira istediler”
“Albümü sadece yayınlamak için 20 bin lira istediler”
“Albümü sadece yayınlamak için 20 bin lira istediler”

"Üzülme" adlı Ferda Anıl Yarkın klasiğini coverlayarak başarılı bir çıkışa imza atan Pınar Soykan, Michael Kuyucu'nun hazırlayıp sunduğu "CRI TURK Akustik" programına konuk oldu. "Üzülme" adlı şarkısını ekibi prova yaptığı sırada şans eseri coverlamayı düşündüğünü söyleyen Pınar Soykan, "Aslında ben bir cover yapmayı düşünememiştim." dedi.

Doksanları çok sevdiğini söyleyen Pınar Soykan, mankenlikten müziğe geçişinde çok zorluk yaşadığını ama çalışarak bu zorlukları yendiğini söylerken, yakında yayınlanacak "Yıldız Tilbe Tribute" albümünün ikincisinde yorumcu olarak yer alacağını ve "Su Olsam" adlı şarkıyı seslendirerek bir covera daha imza atacağını söyledi.

Dokuz yıl mankenlik yapan Pınar Soykan, mankenlik yaptığı sırada kendisine albüm yapma teklifleri geldiğini ama o dönem bunları reddettiğini söyledi. Pınar Soykan "O dönem albüm yapmaktan korktum. Şimdi eşim bana her konuda destek oluyor ve yoldaşlık yapıyor ondan korkumu yendim." dedi.

Müzik endüstrisinin pek görüldüğü gibi iyi gitmediğin söyleyen Pınar Soykan, "Albümü sadece yayınlamak ve firmasının logosunu albüme koymak için 20 bin lira isteyen müzik şirketleri bile var. Bu durumu görünce kendi yapım şirketimi kurdum." dedi ve neden müzik şirketi kurduğunu açıkladı. Önceleri bu müzik şirketinde sadece kendi albümü için kurduğunu söyleyen Soykan "Daha sonra başka yorumculara da albüm yapmaya karar verdim ve kendi şarkılarını yazan iki müzisyenin albümlerinin yapımcılığını yaptım. Yakında bu iki albüm yayınlanacak." diyerek prodüktörlüğe de başladığının sinyallerini verdi.

Michael Kuyucu ile projeleri hakkında sohbet eden Pınar Soykan, programda "Muhbir" – " Öpücem" – "Tarifi Zor" ve "Aleni Aleni" adlı şarkıları orkestrası eşliğinde canlı seslendirdi.