AK Parti Gaziantep Mv. Mehmet ERDOĞAN, CRI TÜRK FM'de

AK Parti Gaziantep Mv. Mehmet ERDOĞAN, CRI TÜRK FM'de

Sinan Onuş /Ankara

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan: CHP Mezhepsel ve Örgütsel, HDP Dağsal Gayret İçinde

21 Mayıs'taki AK Parti 3. Olağanüstü Kurultayı sonrası Türkiye, kabine revizyonuna kilitlendi. Önümüzdeki günlerde gerek AK Parti yönetiminde gerekse kabinede köklü bir revizyon bekleniyor. 

AK Parti yöneticileri de revizyonu reddetmiyor. Her kongre sonrası Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nda değişiklik olduğunda kabinede de revizyon olduğu anımsatılıyor. Ancak revizyonun hangi boyutta olacağı şu an için net değil.

Ankara kulislerinde konuşulan bir başka iddia ise FETÖ'nün iletişim ağı Bylock'ta yazışmalara ilişkin çözümlemelerin sonuna gelindiği ve özellikle kamuda büyük çaplı bir tasfiye getirecek yeni bir Kanun Hükmünde Kararnamenin yolda olduğu yönünde.

Önümüzdeki ayların bir başka zorlu dönemeci de 16 Nisan'daki halkoylamasında kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Sistemi için TBMM'de uyum yasalarının çıkarılması.

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Türkiye-Moğolistan Parlamento Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Erdoğan, CRI Türk FM'den Sinan Onuş'a, Ankara kulislerinde konuşulan bu iddiaları değerlendirdi.