Ahmet Arslan'dan 70. yıl mesajı

Ahmet Arslan'dan 70. yıl mesajı

AK Parti Kars Milletvekili, 65. Hükümet Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve Türkiye-Çin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ahmet Arslan, Çin Halk Cumhuriyeti'nin 70'nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla CRI Türk Türkiye için özel açıklamada bulundu.

Arslan açıklamasında;

"Türkiye ve Çin, Asya kıtasının en doğusunda ve en batısında bulunan iki ülke olarak uluslararası düzeyde stratejik bir öneme sahip olup, iki ülke de ticari ekonomik, bilimsel-teknik, kültürel ve sosyal alanlarda iş birliği ilişkilerini derinlemesine geliştirmektedir. 

Sahip oldukları kültürel farklılıklar ve birbirlerinden uzak coğrafi konumlarına rağmen, tarih boyunca Çin Halk Cumhuriyeti ile gönül dostluğumuz bulunmaktadır. 

Türkiye, ekonomik küreselleşme sürecinin ilerlemesi, açık dünya ekonomisi oluşturulması için Çin ile ilişkilerini pekiştirme noktasındaki kararlılığını sürdürmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Çin Halk Cumhuriyeti'nin 70. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, tüm Çin halkına selam ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerine yer verdi.