“Abdullah Gül CHP Seçmeninden Oy Alamaz”

“Abdullah Gül CHP Seçmeninden Oy Alamaz”

Abdullah Gül'ün olası Cumhurbaşkanlığı adaylığını değerlendiren Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük, "Aşırı garantici ve risksiz bir siyaset benimseyen Abdullah Gül'ün adaylık teklifini kabul edeceği kanaatinde değilim. Abdullah Gül, şartlara bakıp destekleneceğini anlarsa aday olabilir" dedi.

CRI TÜRK'te yayınlanan "Cem Küçük ile Günün Yorumu" bölümünde Meral Akşener ve Abdullah Gül'ün olası adaylığını değerlendiren Cem Küçük şunları söyledi:

"Meral Akşener aday olursa Kürt ve Alevi vatandaşlarımızındın oy alamaz. Abdullah Gül, Kürt ve Alevi vatandaşlarımızdan oy alır ancak Kemalistler asla desteklemez. Kemalistler geçmişteki bazı mesellerden dolayı AK Parti ile birlikte Abdullah Gül'ü de sorumlu tutuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına hangi aday çıkarsa çıksın Erdoğan rahatlıkla galip gelecektir. 

Muhalefet, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sağ aday arayışıyla yenmenin hesaplarını yapıyor. Erdoğan'ı yenemeyeceklerini bildikleri için Menderes gibi Özal gibi bir aday çıkarmanın peşindeler. Buradan bir sonuç alamayacaklar. Türkiye'de muhalefetin geldiği açmazın en temel sorunu da budur.

AK Parti'yi dışarıdan destekliyor gibi görünen bazı odakların da Abdullah Gül ismine sıcak baktıklarını görüyoruz. Bu sinsi tipler referandumda hayır için çalıştılar."

"FETÖ SEÇİM SÜRECİNDE PROVOKASYON YAPABİLİR"

FETÖ ile mücadeledeki başarıya vurgu yapan Cem Küçük, kripto unsurlara dikkat çekti, seçim sürecinde temkinli olunması gerektiğini söyledi.

"FETÖ'nün ABD'de korku yaratan, bahar gelecek umutları aşılayan unsurları var. Vatandaşların artık bunlardan korkmaması gerekiyor çünkü o güçleri yok. Bahar gelecek söylemleriyle umutları aşılamaya çalışan FETÖ'ye kış geliyor. 

Devlet, 15 Temmuz sonrası FETÖ'yü yargı ve ordudan ciddi şekilde temizledi, operasyon yapma güçleri artık yok. Tüm bu temizliğe rağmen FETÖ bitti diyemeyiz. Kripto unsurlara karşı dikkatli ve temkinli olmak gerekiyor. FETÖ seçim sürecinde suikast, toplumsal olaylar şeklinde provokasyon yapabilir."