“ABD, Gülen'i İade Etmez”

“ABD, Gülen'i İade Etmez”

AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal ABD'nin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i iade edeceğini düşünmediğini belirtti. CRITÜRK FM'de Kamil Erdoğdu'nun hazırlayıp sunduğu Manşet programına bağlanan Uysal, "Onların beslemesi, onların emir ve talimatlarıyla şimdiye kadar faaliyetlerini sürdürmüş bir terör örgütü başının Türkiye Cumhuriyeti'ne iade edileceğini düşünmüyorum" diye konuştu.

Uysal, referandum sürecini değerlendirirken "Olay kör dövüşü şeklinde gidiyor, özüne inilemiyor. Komplo teorileri ortaya atılıyor, halkımızın kafası karıştırılıyor" diyerek, bu nedenle anket sonuçlarının bugün için gerçeği ifade etmediğini ileri sürdü. Uysal, "16 Nisan'a doğru evet'in artarak sandıktan çıkacağını düşünüyorum" dedi

Uysal, HDP'nin Kürt seçmenlerin ve ülke geneli üzerinde halkın üzerinde inandırıcılığını yitirdiği görüşü dile getirerek, sandıktan yine birlikte yaşama arzusunun çıkacağını söyledi.

Uysal, sosyal medyada referandumla ilgili paylaşımda bulunan bürokratlar için de "Siyaset başka, bürokrasi başkadır. Siyaset yapmak isteyen cübbesini çıkarmalı. Aksi takdirde cezalandırılır" ifadesini kullandı.