Zülfü Livaneli ile “Sevdalım Hayat” yeniden Harbiye'de

Zülfü Livaneli ile “Sevdalım Hayat” yeniden Harbiye'de

Zülfü Livaneli ve Sevdalım Hayat ekibi, Kerki Solfej'in düzenlediği Harbiye Açıkhava konserlerinde yeniden seyircisiyle buluştu. Müzikseverlerin büyük ilgi gösterdiği konserde Zülfü Livaneli'nin unutulmaz şarkıları yine hep bir ağızdan söylendi.

Zülfü Livaneli'nin birbirinden güzel eserlerinin Teyfik Rodos, Görkem Ezgi Yıldırım ve Zeynep Halvaşi tarafından seslendirildiği gecede, Livaneli de birbirinden değerli anılarını seyirci ile paylaştı. Harbiye'yi tıklım tıklım dolduran binlerce kişi, gece boyunca kimi zaman güldü kimi zaman da duygusal anlar yaşadı.

Sosyal medyadaki sayfasında Zülfü Livaneli'nin eserlerini çalan ve seslendiren Almanya'da yaşayan genç müzisyen Ali İnsan da, Livaneli'nin özel davetlisi olarak Harbiye'deydi. Zülfü Livaneli, konserin bir bölümünde 15 yaşındaki Ali İnsan'ı sahneye davet etti. Sahnede "Güneş Topla Benim İçin"i seslendiren Ali İnsan, Zülfü Livaneli'ye "Bugün beni burada çok mutlu ettiniz, size çok teşekkür ediyorum. Sizin olağanüstü tüm eserlerinizi her zaman büyük bir coşku, sevgi, gurur ve saygıyla okuyacağıma söz veriyorum" diyerek teşekkür etti. Genç müzisyenin bu sözleri ve performansı Harbiye'deki seyircilerden büyük alkış alırken, Livaneli de gözyaşlarına hakim olamadı.

Zülfü Livaneli ve Sevdalım Hayat ekibi, 13-14 Ekim'de yeniden Harbiye sahnesinde dinleyicisiyle buluşacak.