'Yüzyıllık Yalnızlık' Televizyona Uyarlanıyor

'Yüzyıllık Yalnızlık' Televizyona Uyarlanıyor

'Gabo' lakaplı dünyaca ünlü yazar Gabriel García Márquez'in Nobel ödüllü unutulmaz romanı 'Yüzyıllık Yalnızlık', Netflix tarafından küçük ekrana uyarlanıyor.

'Yüzyıllık Yalnızlık', Güney Amerika'dan çıkan ve dünya yazınını etkisi altına alan "büyülü gerçeklik" akımının en bilinen romanlarından biri. Kolombiya'nın küçük bir kasabasında geçen hikâye, Jose Arcadio Buendia'nın başını çektiği Buendia ailesinin nesillere yayılan hikâyesini takip ediyor. García Márquez hayattayken romanın haklarını satmayı istemediği için Netflix imzalı yapım, ünlü hikâyeyi ilk kez ekrana taşımış olacak.

Dizinin yürütücü yapımcı kadrosunda usta yazarın oğulları Rodrigo Garcia ve Gonzalo García Barcha görev alacak. Netflix adına konuşan Francisco Ramos, "'Yüzyıllık Yalnızlık'ın ilk uyarlamasını gerçekleştireceğimiz için inanılmaz derecede gururluyuz. Latin Amerika'dan çıkan bu zamansız ve ikonik hikâyeyi dünyayla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz." dedi.

Dizinin çekimleri romanın geçtiği gerçek mekanlarda, Kolombiya'da tamamlanacak. Prömiyerin ise gelecek sene gerçekleşmesi planlanıyor.

Kaynak: www.beyazperde.com