Yonca Evcimik'ten Yeni Maxi Single'ında Arabesk Şarkı: 'Son Kalan Aşk'

Yonca Evcimik'ten Yeni Maxi Single'ında Arabesk Şarkı: 'Son Kalan Aşk'

Yonca Evcimik, 'Ortaya Karışık' ismini verdiği iki şarkıdan oluşan yeni çıkardığı maxi single'da ilk defa arabesk bir şarkı seslendirdi.

'Son Kalan Aşk' isimli şarkının sözleri Yonca Evcimik, Zeynep Dizdar, Faruk K. bestesi ise yine Zeynep Dizdar ve Faruk K. imzası taşıyor. Düzenlemesi Serkan Balkan'a ait olan 'Son Kalan Aşk', pop müziğin öncü ve yenilikçi ismi Yonca Evcimik'in müzik kariyerinde seslendirdiği ilk arabesk şarkı oldu.

'Son Kalan Aşk' isimli şarkının video klip çalışması Yonca Evcimik'in İstanbul Kalamış'ta doğup büyüdüğü fakat sonradan kentsel dönüşümle yıkılmak üzere boşaltılan evinde çekildi. Klip çekimi sırasında yaşadığı evde anıları aklına gelen Yonca Evcimik, duygusal anlar yaşadı.

Klip için 'Kentsel dönüşüm olarak başlayıp, bazıları için ranta dönüşen sistemde evlerini apar topar boşaltıp anılarını terk etmek zorunda kalan herkese ithaf ediyorum' dedi. Klip yönetmenliğini Vagon Yapım, Bulut Karan yaptı.

Maxi single'da ayrıca Yonca Evcimik'in Türkiye'de ilk defa 3 kadın şarkıcıyı buluşturup, İrem Derici ve Gökçe ile beraber seslendirdiği 'Kendine Gel' in yeni versiyonu ve 'Son Kalan Aşk' şarkısının pop fantezi versiyonu yer alıyor.