Yeni “Blade” filmi geliyor

Yeni “Blade” filmi geliyor

Korku içerikli aksiyon filmi "Blade" geri dönüyor. Bir dönem sinemaya damga vuran filmin başrolünde bu kez Hollywood'un parlayan ismi Mahershala Ali olacak.

Marvel, San Diego Comic-Con'daki panelinde büyük bir sürpriz yaptı ve Vampir avcısı Blade'in sinema salonlarına döneceğini açıkladı.

Blade karakterine "Green Book" filmindeki performansıyla Oscar ödülü kazanan Mahershala Ali hayat verecek.

2019 Oscar ödülleri'nde En iyi yardımcı erkek oyuncu seçilen ve Oscar'da ödül kazanan ilk Müslüman olarak tarihe geçen Mahershala Ali, daha önce Marvel Stüdyolarını arayıp Kevin Feige ile bir görüşme yapmış ve karaktere talip olduğunu söylemişti.

Marvel, "Blade" için bir çıkış tarihi ve bilgi açıklamadı ancak film için keskin görünümlü bir logo yayımladı.

 "BLADE"İN KONUSU

Blade, Marvel Comics tarafından yaratılmış süper-kahramanlık ve vampir avcılığı yapan kurgusal bir çizgi roman karakteridir.

Asıl adı Eric Brooks olan Blade, vampir bir adamın ve normal bir kadının çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Ancak o daha doğmadan babası onu terk eder, annesi ise ona tek başına bakamayacağını düşünür ve onu sokağa bırakır. Bunun bir nedeni de onun da giderek bir vampire dönüşmeye başlamasıdır. Blade sokaklarda büyür. Daha çocukken diğerlerinden farklı olduğunu fark eder. O tam bir vampir değildir, ama kana ihtiyaç duyar ve diğer vampirler kadar da güçlüdür. Bu yeteneklerini fark eden bir vampir avcısı olan Whistler, onu yanına alır ve eğitir. Böylece Blade, vampirlerin kâbusu haline gelir. Bir yandan da tam bir vampire dönüşmeden, annesini bulmak hayattaki tek amacıdır.

"Blade", Marvel'ın en eski film serilerinden biriydi. 1998, 2002 ve 2004'te çıkan "Blade" filmlerinde, karakteri Wesley Snipes canlandırıyordu.

Kaynak: NTV