Ünlü komedyen Tim Conway hayatını kaybetti

Ünlü komedyen Tim Conway hayatını kaybetti

ABD'li komedyen Tim Conway, 85 yaşında Los Angeles'taki evinde hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

CBS televizyonunda 1967-1978 yılları arasında yayınlanan "The Carol Burnett Show" ile yıldızı parlayan ve 4 Emmy Ödüllü Tim Conway bir süredir tedavi görüyordu.

TIM CONWAY KİMDİR?

Tim Conway 15 Aralık 1933 yılında dünyaya geldi. 1960'ların II. Dünya Savaşı durum komedisi McHale'nin Donanması'nda beceriksiz Ensign Parker'ı canlandırdı, 1970'li yılların çeşitliliği ve eskiz komedi programı olan "Carol Burnett Show"da başrol oynadı.

1960'dan 1962'ye kadar WJW-TV'de bir hafta içi sabah film şovunda gösterilen komedi skeçleri yazdı.

Conway, 1966'da "Danny Kaye Şovu"ndaki üç gösterimin ilkinde Harvey Korman'la tanıştı. Korman, Kaye'in CBS'in çeşitli saatlerinde dört yıllık düzenli bir diziydi. 1967, Kaye şovunun sonunu ve Carol Burnett Şovunun ilk çıkışını gördü. Conway, ilk Burnett sezonunda konuk olarak göründü ve iki adam Korman'ın 2008'deki ölümüne kadar birlikte çalıştı.

Korman ve Conway, 10 yıl boyunca "The Carol Burnett Show"da kamera karşısına beraber geçti. Korman, Conway'in şovlarına ve daha sonra 1986'da Conway'in ikisini düşünerek yazdığı "The Longshot" filminde yer aldı. Conway ayrıca ikilinin birlikte oynadığı "The Great Outdoors" ve "Together Again" filmlerinin senaryolarını yazdı.

Kaynak: NTV