Uluslararası Kafkas Caz Festivali Sona Erdi

Uluslararası Kafkas Caz Festivali Sona Erdi
Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te 6 gün devam eden Uluslararası Kafkas Caz Festivali'nin kapanış konserinde Türkiye'yi temsil eden Şenkul Öztürk sahne aldı.

Gürcistan Kültür ve Anıtları Koruma Bakanlığı ile Tiflis Belediyesi ve Tiflis Yunus Emre Enstitüsü tarafından desteklenen festivalin bu yıl 8'incisi gerçekleştirildi.

Türkiye, ABD, Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan'dan sanatçıların katıldığı festivalde Türkiye'yi Tiflis Yunus Emre Enstitüsünün davetlisi olarak etkinliğe katılan Şenkul Öztürk temsil etti.

Tiflis Yunus Emre Türk Kültür Merkezinden yapılan açıklamaya göre, festivalin kapanış töreninde konuşan Festival Komite Başkanı Helen Meçitova, bu organizasyona verdikleri destek için  enstitü yetkililerine teşekkür etti.

Başkentte yaklaşık bir hafta süren festival boyunca Gürcistan'a gelen sanatçılar tarafından Gürcü konservatuvar öğrencilerine eğitim verildi. Festivalin son günündeki kapanış konserinin ilk bölümünde ise Türkiye'yi temsil eden Öztürk, Azeri, Ermeni ve Gürcü sanatçılarla bir saatlik performans sergiledi.

Konserin ikinci bölümünde Öztürk, Gürcü konservatuvar öğrencileriyle yaklaşık iki saat daha sahnede kaldı.

Kapanış etkinliğini Türkiye'nin Tiflis Büyükelçiliği yetkilileri, yabancı misyon temsilcileri ve çok sayıda Gürcü müziksever izledi.