Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali Başlıyor

Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali Başlıyor
  1. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali, yarın ziyaretçilerini ağırlayacak. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ve Şiir Derneği iş birliğiyle gerçekleşecek, İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali için geri sayım başladı. İstanbulluların kültür buluşmalarına ev sahipliği yapacak festival, farklı etkinliklerle devam edecek.

Açılış yarın

Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali'nin 11'incisi, 12 Şubat akşamı, saat 19.00'da Pera Müzesi'nde gerçekleşecek açılışla başlayacak.

16 Şubat'ta son bulacak

Festivale konuk olan şairlerin şiir dinletisi sunacağı açılışta, caz müziğin ünlü isimlerinden Şenay Lambaoğlu da bir konser verecek. Dört gün sürecek festival, 16 Şubat Cumartesi günü sona erecek.

Konuk ülke Azerbaycan

Onursal Başkanlığı'nı Doğan Hızlan'ın üstlendiği festivalin, bu yılki konuk ülkesi Azerbaycan.

Bu kapsamda festivalde, modern Azeri şiirinin önde gelen temsilcilerinden Ferit Hüseyin, Akşin Evren ve Selim Babullaoğlu şiir okumaları gerçekleştirecek.

Yazar ve okur buluşması

Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali'nin gelenekselleşen 'Edebiyat Akademisi' toplantılarında, bu yıl şiir ve edebiyatımızın usta isimleri İskender Pala, Rüstem Aslan ve Seval Şahin okurlarla buluşacak.

Genç şairler şiir okuyacak

Festival kapsamında, genç şairlerin seslerini duyuracakları Şiir Kürsüsü'nün yanı sıra çocukları şiir ve edebiyatla buluşturmak amacıyla, iki özel etkinlik düzenlenecek.

Bu kapsamda, 13 Şubat'ta Beyazıt Orhan Kemal İl Halk Kütüphanesi'nde ve 14 Şubat'ta Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Mustafa Kutlu Kütüphanesi'nde "Çocuklarla Şiir ve Edebiyat" başlıklı iki etkinlik gerçekleşecek.