TÜBİTAK'tan Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz'ın Anısına Kütüphane

TÜBİTAK'tan Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz'ın Anısına Kütüphane

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (TÜBİTAK), Şanlıurfa'da görev yapan ve memleketi Gümüşhane'ye gittiği sırada terör örgütü PKK tarafından kaçırılarak katledilen sınıf öğretmeni şehit Necmettin Yılmaz'ın anısına, doğduğu ve çalıştığı köy okullarına kütüphane kuruldu.

Konuya ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulunan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin, öğretmen Necmettin Yılmaz'ın hain ve alçak terör eylemi neticesinde şehit düşmesinin, başta ailesi olmak üzere Türk milletinin yüreğinde büyük bir acı bıraktığını dile getirdi.

"Necmettin öğretmenimizin hayalini kurduğu gençler olarak yetişecekler"

Ergin, Yılmaz'ın öğrencileri ve Türk milletince asla unutulmayacağını belirterek, "Necmettin kardeşimiz, öğretmenlik gibi en kutsal mesleklerden birini seçmiş ve ömrünü, öğrencilerinin hayatlarını güzelleştirmeye ve iyileştirmeye adamıştı. O, çocuklarının hayatına anlam ve değer kazandıracak, öğrencileri de büyüdükçe ülkenin daha güçlü, adil, huzurlu ve müreffeh bir ülke olmasını sağlayacaklardı. Fakat eli kanlı terör örgütü buna izin vermedi." diye konuştu.

Necmettin öğretmen gibi işine aşık nice öğretmenlerin, mutlu, iyi, doğru, akıllı ve başarılı nesillerin yetişmesi için canla başla çalışmaya devam edeceklerini kaydeden Ergin, "Necmettin Yılmaz'ın hazinesi ve mirası öğrencileriydi. Biz de TÜBİTAK olarak, Necmettin öğretmenimizin aziz hatırasını yad etmek amacıyla, onun mirası olan çocuklarımıza ve öğrencilerimize yönelik bir adım atmak istedik. Hem vazife yaptığı Çiftçibaşı köyünde hem de doğup büyüdüğü Demirkapı köyünde Necmettin öğretmenimizin hatırasına iki kütüphane oluşturduk. İnşallah bu kütüphanelerden istifade eden çocuklarımız, Necmettin öğretmenimizin hayalini kurduğu gençler olarak yetişecekler." değerlendirmesinde bulundu.