Tuba Büyüküstün ile Cem Yiğit Üzümoğlu Ottoman Rising'de

Tuba Büyüküstün ile Cem Yiğit Üzümoğlu Ottoman Rising'de

Netflix'in Fatih Sultan Mehmet dizisi Ottoman Rising'de rol alacak iki isim belirlendi. Tuba Büyüküstün ile Cem Yiğit Üzümoğlu dizide rol alacağı iddia edilen ilk isimler oldu.

Tuba Büyüküstün ile Cem Yiğit Üzümoğlu, Netflix'in Fatih Sultan Mehmet dizisi Ottoman Rising'de rol almaya hazırlanıyor.

Osmanlı Devleti'nin yükselme dönemini ve Fatih Sultan Mehmet'in hayatını konu alan dizinin oyuncu seçmelerinde birçok ünlü Türk ismi geride bırakan ikili, kadroya dahil oldu.

Hürriyet'te yer alan habere göre; Çekimleri mart ayında başlayacak 6 bölümlük projede Üzümoğlu'nun Fatih Sultan Mehmet'i, Tuba Büyüküstün ise Fatih'in üvey annesi Mara Hatun'u canlandıracağı öne sürüldü.

Eylülde izleyiciyle buluşması beklenen dizinin altı bölümden oluşacağını açıklayan Karga Seven Pictures'ın kurucu ortaklarından Emre Şahin, ana hikayenin İstanbul'un fethi olacağını dile getirdi.

Şahin, Osmanlı Devleti'nin yükselme dönemini ve Fatih Sultan Mehmet'in hayatını konu alacak dizide ana hikayenin İstanbul'un fethi olacağını, fakat hikayenin oradan farklı yerlere açılacağını söyledi. Dizide flashbackler ve ileriye gidişler de olacak.

Dizinin Netflix için hazırlandığını belirten Şahin, dizinin dilinin İngilizce olacağını açıkladı. Ottoman Rising ile uluslararası bir izleyici kitlesine ulaşmayı amaçladıklarını belirten Şahin, dizinin Çin'de gösterilmesi için de önemli bir anlaşma imzaladıklarını söyledi.

Ottoman Rising'in senaryosunu Karga Seven Pictures'taki ortakları Kelly McPherson ve Elizabeth Lake ile birlikte kaleme aldıklarını söyleyen Şahin, ortaya daha iddialı, genç, tamamen iyi hikâye üzerine kurulu ve cüretkar bir senaryonun çıktığını da belirtti.

Kaynak: NTV