Tribeca Film Festivali'nin Kapanış Filmi 'Yesterday' Olacak

Tribeca Film Festivali'nin Kapanış Filmi 'Yesterday' Olacak

Bu sene 24 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 18. Tribeca Film Festivali'nin kapanış filmi belli oldu.

Festivalin kapanışını "Trainspotting", "Milyoner" ve "127 Saat" isimli filmleriyle tanınan Oscar ödüllü yönetmen Danny Boyle'un yönettiği "Yesterday" yapacak.

Filmin oyuncu kadrosunda "Damned" dizisiyle tanınan Himesh Patel, "Tam Gaz" ve "Sindirella" filmlerinin yıldızı Lily James, "Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı"ndaki performasıyla çok konuşulan Ana de Armas, iki Emmy ödüllü Kate McKinnon, dört Grammy ödüllü müzisyen Ed Sheeran, Joel Fry ve Camille Chen yer alıyor. Filmin senaryosunu ise "Dört Nikah Bir Cenaze", "Zamanda Aşk" ve "Aşk Her Yerde" gibi filmlere imza atan Oscar adayı senarist Richard Curtis kaleme alıyor.

"Yesterday" Ne Anlatıyor?

Jack Malik, küçük bir İngiliz kasabasında yaşayan ve ünlü olma hayalleri yavaş yavaş suya düşen bir şarkıcı ve söz yazarıdır. Her şey kötü gitse bile çocukluğundan beri yanında olan en yakın arkadaşı Ellie onu sonuna kadar desteklemeye devam eder. Tüm dünyada elektriklerin gittiği gizemli bir olay sırasında bir kaza geçiren Jack uyandığında şoke edici bir gerçekle yüzleşir: Dünyadaki kimse The Beatles grubunun varlığından haberdar değildir.

Durumdan faydalanmaya karar veren Jack gelmiş geçmiş en iyi müzik grubunun şarkılarını kendisininmiş gibi söylemeye başlar. Amerikalı bir temsilci olan Debra'nın da yardımıyla şöhret basamaklarını hızla çıkar. Ancak yıldızı parladıkça, her zaman ona inanan Ellie'yi kaybetmeye başlar. Eski hayatından uzaklaşan Jack, geç olmadan ait olduğu yere geri dönmeli ve tek ihtiyacının aşk olduğunu kanıtlamalıdır.

"Yesterday" ülkemizde 28 Haziran tarihinde vizyona girecek.

Kaynak: www.beyazperde.com