The Beatles müzikal filmi “Yesterday”

The Beatles müzikal filmi “Yesterday”

Usta yönetmen Danny Boyle'un yönetmen koltuğuna geçtiği komedi türündeki "Yesterday" filminden yeni bir müzik klibi yayınlandı. The Beatles'ın hiç var olmadığı bir dünyayı konu edinen Yesterday'in yayınlanan klibi, The Beatles'ın sevilen şarkısı "Something"i içeriyor. Filmin müziklerini seslendiren isim ise filmin başrol oyuncusu Himesh Patel oluyor.

Müzikal komedi türündeki "Yesterday" filminin konusu ise şöyle:

Jack Malik, küçük bir İngiliz kasabasında yaşayan ve ünlü olma hayalleri yavaş yavaş suya düşen bir şarkıcı ve söz yazarıdır. Ancak her şey kötü gitse bile çocukluğundan beri yanında olan en yakın arkadaşı Ellie onu sonuna kadar desteklemeye devam eder. Tüm dünyada elektriklerin gittiği gizemli bir olay sırasında bir kaza geçiren Jack uyandığında şoke edici bir gerçekle yüzleşir. Dünya'daki kimse "The Beatles" grubunun varlığından haberdar değildir. Durumdan faydalanmaya karar veren Jack gelmiş geçmiş en iyi müzik grubunun şarkılarını kendisininmiş gibi söylemeye başlar. Amerikalı bir temsilci olan Debra'nın da yardımıyla şöhret basamaklarını hızla çıkar. Ancak yıldızı parladıkça, her zaman ona inanan Ellie'yi kaybetmeye başlar. Eski hayatından uzaklaşan Jack, geç olmadan ait olduğu yere geri dönmeli ve tek ihtiyacının aşk olduğunu kanıtlamalıdır.

Başrolünü "Damned" ve "EastEnders" dizileri ile tanınan başarılı oyuncu Himesh Patel ile "Downton Abbey", "Tam Gaz", "Cindirella", "Aşk ve Gurur" ve "Zombiler", "Mamma Mia Yeniden Başlıyoruz" gibi film ve dizilerin yıldızı güzel oyuncu Lily James'in paylaştığı "The Beatle"s müzikal komedi filmi "Yesterday"in yönetmen koltuğuna "28 Gün Sonra", "Slumdog Millionaire", "Shallow Grave", "127 Saat" filmleri ile tanınan Oscarlı yönetmen Danny Boyle geçiyor. Filmin senaryosunu Jack Barth'ın yazdığı hikâye üzerinden "Zamanda Aşk", "Aşk Her Yerde", "Four Weddings And A Funeral", "The Boat That Rocked", "Trash" gibi filmlerinin senaristi Richard Curtis kaleme aldı. Filmin oyuncu kadrosunda Lily James ve Himesh Patel'e Ana de Armas, Kate McKinnon, James Corden, Joel Fry, Ed Sheeran eşlik ediyor. "Yesterday" filmi Tribeca Film Festivali'nin kapanış filmi olmuş ve festivalde dünya prömiyerini yapmıştı.

"Yesterday" Türkiye'deki izleyicilerle 28 Haziran tarihinde buluşacak.

Kaynak: www.beyazperde.com