Sergey Narazyan'den “Canlı Rüyalar ve Taşra Trajedileri”

Sergey Narazyan'den “Canlı Rüyalar ve Taşra Trajedileri”

Galeri 77, 16. İstanbul Bienali teması olan "Yedinci Kıta" kavramına odaklanarak Sergey Narazyan'ın "Canlı Rüyalar ve Taşra Trajedileri" isimli İstanbul'daki ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

İnsan yerleşim alanlarının hızla büyüdüğü, şehir-doğa ayrımının gittikçe daha da bulanıklaştığı günümüzde "iyi bir hayat" hayaliyle hiç düşünmeden arkada bıraktıklarımızı ve bu uğurda yaşadığımız kadim topraklarla kurduğumuz bağın geldiği noktayı merkezine alan sergi, sanatçının birbirinden seçkin kâğıt üzerine pastel eserlerini Galeri 77'nin Karaköy'deki mekânında tüm sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

Sergey Narazyan, bu sergideki eserlerinde insanların geride bıraktığı boşluğu resmediyor. Bize kaybettiklerimize tekrar dönüp bakmamızı öneren Narazyan, insanın doğa karşısındaki gücü ve güçsüzlüğü üzerine etkileyici kompozisyonlar sunuyor. Şehirlere yığılan insanların taşrada bıraktığı evlerin boşaldığı, genç nüfusun yok olduğu, ıssız sokaklar ve sonsuz bir yalnızlığın hâkim olduğu manzaraları kâğıt üzerine pastelle işleyen Narazyan, eserlerini "Taşra Trajedileri" adı altında sunuyor.

Sergey Narazyan'ın 16. İstanbul Bienali Paralel Etkinliği kapsamında Galeri 77'de sanatseverlerle buluşmaya başlayan "Canlı Rüyalar ve Taşra Trajedileri" adlı sergisi 12 Ekim'e kadar ziyaret edilebilir.