Serenad Bağcan, ABD Turnesi'nde Fazıl Say'a eşlik edecek

Serenad Bağcan, ABD Turnesi'nde Fazıl Say'a eşlik edecek

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say ABD turnesi kapsamında Los Angeles, Chicago, Washington DC ve New York'ta vereceği konserlerde bu kez sahnede yalnız olmayacak. Usta piyanist sahneyi Türkiye'nin güçlü seslerinden Serenad Bağcan ile paylaşacak.

İlk bölümünde Fazıl Say'ın, "Truva Sonatı" adlı eserini yorumlayacağı konserlerin ikinci bölümünde Bağcan, Say'ın ünlü şairlerin şiirlerini besteleyerek oluşturduğu "İlk Şarkılar" ve "Yeni Şarkılar" albümlerindeki eserlerini seslendirecek.

ABD'de yaşayan müzikseverlerin uzun zamandır heyecanla beklediği konserlerde Serenad Bağcan, "İlk Şarkılar" albümünden Nazım Hikmet'in "Memleketim", Can Yücel'in "Sardunyaya Ağıt", Metin Altıok'un "Düşerim", Cemal Süreya'nın "Dört Mevsim", Ömer Hayyam'ın "Akılla Bir Konuşma" ve Muhyiddin Abdal'ın "İnsan İnsan" eserlerini; "Yeni Şarkılar" albümünden ise Turgut Uyar'ın "Göğe Bakma Durağı", Cemal Süreya'nın "Bu Bizimki" adlı eserlerini seslendirecek.

Us Productions'ın düzenlediği Amerika turnesi kapsamında Fazıl Say ve Serenad Bağcan, 12 Nisan Cuma akşamı saat 20.30'da Los Angeles UCLA Royce Hall'da; 15 Nisan Pazartesi akşamı 19.30'da Chicago Cultural Center Preston Bradley Hall'da; 16 Nisan Salı akşamı 19.30'da Washington DC The George Washington Üniversitesi Lisner Auditorium'da; 18 Nisan Perşembe günü ise 20.00'da New York The Town Hall'da müzikseverlerle buluşacak.

Kaynak: Aydınlık