Roberto Fonseca ile “Havana Gecesi”

Roberto Fonseca ile “Havana Gecesi”

Dünyaca ünlü caz sanatçılarını Antalya'da buluşturan Akra Caz Festivali ikinci gecesinde Kübalı Caz piyanisti Roberto Fonseca'yı konuk edecek. Fonseca, bu özel gecede sekizinci albümü ABUC'tan parçalar yorumlayacak. Konser öncesinde ise Türkiye'nin en iyi caz vokalistlerinden Ece Göksu, Quartet'i ile birlikte sahnede olacak.

FESTİVALDE KÜBA ESİNTİSİ

İbrahim Ferrer, Orlando 'Cachaíto' López, Rubén González, Guajiro Mirabal y Manuel Galbán gibi dünyaca ünlü isimlerle aynı sahneyi paylaşan ve Buena Vista Social Club'ta da çalan Roberto Fonseca, kendine has müzikal yorumunun yanı sıra hem solo hem de sahnedeki diğer enstrümanlarla birlikte yaptığı harika doğaçlamalarıyla öne çıkan bir sanatçı.

The Guardian gazetesinin "şaşırtıcı şekilde geniş ve aynı zamanda birbirinin içine tamamen geçmiş" sözleriyle nitelediği ABUC'ta, sanatçı ise kelimenin tam anlamıyla "bir hikâye anlatıcısı" olarak tanımlanıyor.

Bu yıl Antalya'da ikincisi gerçekleşecek olan Akra Caz Festivali modern ve klasik cazın yanı sıra caz müziği funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkıyor. Festival 19-29 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Konser, 20 Haziran Perşembe akşamı saat 21.00'da Akra Hotels'de "Havana Gecesi" adıyla gerçekleşecek.