Prodigy Grubunun Solisti Keith Flint'in Kesin Ölüm Nedeni Açıklandı

Prodigy Grubunun Solisti Keith Flint'in Kesin Ölüm Nedeni Açıklandı

4 Mart'ta İngiltere'nin Essex bölgesindeki evinde ölü bulunduğu duyurulan Prodigy grubunun solisti Keith Flint'in intihar ettiği açıklanmıştı. Ancak yine de kesin ölüm nedeni için uzmanların otopsi raporunu hazırlaması beklendi.

Toksikoloji sonucuna göre, 49 yaşında hayatını kaybeden şarkıcının ölümünde herhangi bir cinayet şüphesine rastlanmazken Flint'in kendini asarak hayatına son verdiği kesinleşti.

Ölümünün ardından Flint'in evinde çalışan yardımcısının onu kendini asmış bir halde bulduğu belirtilmişti.

İngiliz şarkıcının ölümünün ardından açıklama yapan grup üyeleri Liam Howlett ve Leeroy Thornhill de bunun bir intihar olduğunu söylemişti.

Instagram'dan mesaj paylaşan Howlett ve Thornhill, "Haber doğru. Bunu söylediğimize inanamıyorum ama kardeşimiz Keith hayatına kendi son verdi." yazmıştı.

Flint'in bir yıl önce evden ayrılan Japon eşi DJ Mayumi Kai'nin geri dönmeyi kabul etmemesi nedeniyle intihar ettiği öne sürülmüştü.

Öte yandan Flint'in hayatını kaybetmesinden birkaç saat öncesinde bir arkadaşıyla birlikte Essex'teki bir restoranda oturduğunu gösteren fotoğrafları Daily Mail gazetesinde yayımlandı.

Flint'le aynı mekânda bulunanların aktardığına göre ünlü şarkıcı espriler yapıyor ve neşeli görünüyordu.

Flint, Avustralya'daki turnenin ardından İngiltere'ye yeni dönmüştü. Mayıs ayında ise grup ABD turnesine başlayacaktı.

Kaynak: NTV