“Oblivion Song” çizgi romanları beyaz perdeye aktarılacak

“Oblivion Song” çizgi romanları beyaz perdeye aktarılacak

Robert Kirkman'ın yaratıcısı olduğu bilim kurgu türündeki "Oblivion Song" çizgi romanlarının beyaz perdeye aktarılması üzerine çalışmalara başlandı.

2018 yılının mart ayından bugüne yayınlanan bilim kurgu türündeki çizgi roman serisi "Oblivion Song" için Universal ve Skybound çalışmalara başladı. Oblivion Song çizgi romanlarının konusu ise şöyle: Philedelphia'nın 300 bin vatandaşı Oblivion'da birdenbire ortadan kaybolur. "Oblivion Song"un hikâyesi ise bu olaydan birkaç yıl sonra başlayacaktır. Hükümet, bu olayı telafi etmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Ancak birkaç yıl sonra mücadele etmekten vazgeçeceklerdir. Nathan Cole yine de vazgeçmez. Oblivion cehennemine sıkışıp kalan herkes için mücadele etmeye devam eder. Ama belki de Oblivion'a çekilmesinin altında başka nedenler yatıyordur!

"Oblivion Song"un senaryosunu Sean O'Keefe kaleme aldı. Bilindiği üzere Sean O'Keefe'nin senaryosunu kaleme aldığı gelecek projeleri arasında Mark Wahlberg'li suç dramı "Wonderland" yer alıyor. "Oblivion Song" çizgi romanlarının yaratıcısı olan Robert Kirkman, dünyaca ünlü zombi dizisi "The Walking Dead"in senaristi olarak tanınıyor. Kirkman ayrıca "Outcast" dizisine de imzasını atmıştı. Ayrıca Kirkman'ın yaratıcısı olduğu "Invincible" çizgi romanı da televizyona uyarlanıyor. Kirkman, "Oblivion Song" hakkında şu sözleri sarf etmişti:

"Bence harika bir bilim kurgunun işaretçisi, bilim kurgunun yabancılaştırılmaması ve hatta insan hikâyelerini vurgulamasıdır. En iyi bilim kurgu yapımları kesinlikle oralarda bir yerde, gerçek dışı, fantastik ve tamamen ilişkilendirilebilir düzeyde. Bu da bizim burada yapmaya çalıştığımız şey. Bu olay, başka bir boyuttan gönderilen büyük bir şehir yığınını görmek gerçek hayatta olamayacak kadar büyük bir şey."

Kaynak: www.beyazperde.com