O ekip, yeni “Star Wars” filminde yer alacak

O ekip, yeni “Star Wars” filminde yer alacak

Disney, geçen hafta "Star Wars: The Rise of Skywalker"ı takip edecek olan üç yeni Star Wars filminin tarihini açıklamıştı. Bunun haricinde 2022'de vizyona girecek olan ilk "Star Wars" filmini, "Game of Thrones"un showrunner'ları David Benioff ve D.B. Weiss'ın yapacağı da onaylandı.

io9'da yer alan habere göre, filmin arkasında olacak olan bu iki ismi Disney'in patronu Bob Iger, MoffetNathanson Media & Communication zirvesinde duyurdu. Tabii Benioff ve Weiss'ın yeni "Star Wars" filmi üzerinde çalıştığı bir süredir biliniyordu, dolayısıyla hayranlar açısından çok da büyük bir sürpriz olmadı.

Yeni "Star Wars" üçlemesi 16 Aralık 2022, 20 Aralık 2024 ve 18 Aralık 2026 tarihinde beyaz perdede hayranlarıyla buluşacak. Şu an geliştirme sürecinde olan iki film bulunuyor, bunlardan bir tanesi Benioff ve Weiss'ın filmiyken diğeri de "The Last Jedi"ın yönetmeni Rian Johnson'ın filmi. Söylentilere göre, Benioff ve Weiss'ın çalışmaları çok daha önde. Ayrıca "Star Wars Net"te yer alan habere göre, bu filmin prodüksiyon aşaması bu sonbaharda başlayacak. Söylentiler arasında bu ikilinin filminin, yüz yıllar öncesinde "Old Republic" döneminde geçeceği de yer alıyor.

Yeni üçlemenin ilk filmi "The Force Awakens", 2015'te yayımlandığında, Disney'in planı her sene bir "Star Wars" filmi çıkarmaktı. Ancak 2018'de çıkan "Solo: A Star Wars Story"nin ticari başarısızlığı, gelecek olan spin-off filmlerin iptal olmasına sebep oldu. Iger, şu ana kadar yayımlanan filmler için "biraz fazla ve hızlı oldu" itirafında bulundu.

"Star Wars" ile ilgili olarak, "The Mandalorian", bu sonbaharda Disney+ ile birlikte yayımlanmaya başlayacak. Tüm bunlara ek olarak bir "Rogue One" karakteri olan Cassian Andor'a odaklanan bir dizi de şu an geliştirme aşamasında bulunuyor.

Kaynak: www.webtekno.com