Nilüfer, elliye bir kala Vadi Açıkhava Sahnesi'nde

Nilüfer, elliye bir kala Vadi Açıkhava Sahnesi'nde

Atlantis Yapım'ın İstanbul'a kazandırdığı en genç açık hava sahnesi Vadi Açıkhava, 14 Eylül Cumartesi akşamı 49 yıldır Türk Pop müziğine yön veren isimlerden biri olan Nilüfer'i ağırlayacak. Nilüfer seyircileri 70'lerden günümüze uzanan bir zaman tünelinde unutulmaz şarkılarla duygudan duyguya taşıyacak

Yaşı olmayan Türk Pop müziğinin vazgeçilmezi Nilüfer, 70'lere "Dünya Dönüyor", "Başıma Gelenler", "Oh Ya", "Kim Arar Seni" ve daha birçok şarkısıyla damga vurdu.

80'lerde Nilüfer fırtınası "Varsa Söyle", "Kar Taneleri", "Erkekler Ağlamaz", "Geceler", "İspanyol Meyhanesi", "Esmer Günler" parçalarıyla sürdü.

90'lara gelindiğinde Nilüfer popun yükselişinden geri kalmadı ve "Sen Mühimsin", "Şov Yapma", "Haram Geceler", "Eğrisi Doğrusu", "Son Perde", "Mavilim", "Çok Uzaklarda" gibi hitlere imza attı.

2000'lerde "Büyük Aşkım", "Beni mi Buldun", "Karar Verdin" ile kitleleri peşinden sürükleyen müzisyen 2011 ve 2013'te rock müzisyenleri ile yaptığı iki düet albümüyle müziğin nabzını tutmaya devam etti.

2016'da çıkardığı son albümü "Yeniden, Yeni, Yine" ve geçen aylarda yayınladığı son teklisi "Tik Tak" ile sevenleriyle buluşan Nilüfer her daim kariyerinin zirvesinde.

Türk Popunun efsane ismi Nilüfer, 14 Eylül Cumartesi akşamı Açıkhava Konserleri kapsamında Vadi Açıkhava'da sevenleri ile buluşuyor. Nilüfer kariyerinin ellinci yılına bir yıl kala klasikleşmiş şarkıları ve son dönemdeki çalışmalarıyla seyirciyi duygudan duyguya taşıyacak.

Saat 21.00'da başlayacak konserlerin biletleri satışa çıktı.