“Mrs. America” dizisine 11 yeni isim!

“Mrs. America” dizisine 11 yeni isim!

FX imzalı "Mrs. America"nın ana oyuncu kadrosunda Cate Blanchett'a kimlerin eşlik edeceği belli oldu. Kanaldan yapılan duyuruya göre dizinin başlıca rollerini Uzo Aduba, Rose Byrne, Kayli Carter, James Marsden, Ari Graynor, Melanie Lynskey, Margo Martindale, John Slattery, Jeanne Tripplehorn ve Tracey Ullman paylaşacak.

ABD'deki kadın hareketinin tarihini işleyen "Mrs. America" dokuz bölümden oluşacak ve gelecek yıl içinde izleyici karşısına çıkacak. Dizide, ünlü aktivist Phyllis Schlafly'e Cate Blanchett hayat verecek. Hikâye, feminizmin yükselişini ve ABD'deki eşit hak yasasının hazırlanışına giden süreci Schlafy'nin gözünden işliyor.

Dizide Sarah Paulson'ı Phyllis'in en yakın arkadaşı Alice, Rose Byrne'ü hareketin ünlü lideri Steinem, James Marsden'i ise muhafazakâr siyasetçi Phil Crane karakterini canlandıracak.

"Mrs. America", "Mad Men" ve "Halt and Catch Fire" yapımlarından imzası bulunan Dahvi Waller tarafından ekrana taşınıyor. İlk iki bölümü, "Captain Marvel"ın senarist ve yönetmenleri Anna Boden ve Ryan Fleck yönetirken yürütücü yapımcı kadrosunda, Stacey Sher, Coco Francini, Boden, Fleck, Blanchett ve Micah Schraft görev yapıyor.

"Mrs. America" 2020 içerisinde FX ekranlarında prömiyer yapacak.

Kaynak: Beyazperde