Michelle Pfeiffer ve Annette Bening aynı filmde rol alacak

Michelle Pfeiffer ve Annette Bening aynı filmde rol alacak

Alice LaPlante'nin aynı isimli kitabından senaryolaştırılacak olan "Turn of Mind" başrol oyuncularını buldu. 2011 yılında okuyucularıyla buluşan kitap, LaPlante'nin ilk kitabı olmasına rağmen çok satanlar listesine girmeyi başarmıştı. Emekli bir cerrah, kişilik bölünmesinin başlangıcındadır. Kişiliği bölünmeye başladıkça daha sinirli, daha fazla düş kırıklıkları içerisinde ve inanılmaz kayıplar yaşayan birine dönüşüyor. Ayrıca cerrah, en yakın arkadaşını öldürmekten de sorumlu tutuluyor. Arkadaşı, dört parmağı kesilmiş bir şekilde ölü bulunur. Dr. White, bunun baş şüphelisi olsa da bundan kendisinin haberi yoktur.

"Turn of Mind" filminin başrollerinde "Hairspray", "What Lies Beneath", "One Fine Day", "Ant-Man and Wasp", "Doğu Ekspresinde Cinayet" gibi filmlerin başarılı oyuncusu olan ve "Maleficent: Mistress of Evil" filminde görmeye hazırlandığımız Michelle Pfeiffer ile "American Beauty", "20th Century Women", "İki Kadın Bir Erkek", "The American President", "Yıldızlar Asla Ölmez" gibi filmlerin dört Oscar adaylığı bulunan usta oyuncusu Annette Bening yer alıyor. Uyarlama filmin yönetmen koltuğunda "Homeland", "Hatufim", "Dig", "Mr. & Mrs, Smith", "The Spy" gibi yapımların senaryosunu kaleme alan ve yönetmenliğini üstlenen Gideon Raff yer alırken, senaryoyu Alice LaPlante'nin romanından uyarlayacak olan isim "Quills" filminin senaryosunu kaleme alan Doug Wright olacak.

Filmin yönetmen koltuğundaki isim Gideon Raff, film hakkında şöyle konuştu:

"'Turn of Mind', duyguları uçta olan bir gerilim. Birbirlerine sevgi ve kıskançlıkla bağlı iki zeki, keskin, güçlü kadının çarpık arkadaşlık hikâyesini anlatıyor."

Kaynak: Beyazperde