Marvel, yeni filmlerini resmen duyurdu

Marvel, yeni filmlerini resmen duyurdu

Bugünün sinemasını adeta egemenliği altına alan Marvel Sinematik Evreni yeni evresi için planladığı projelerini San Diego Comic Con'da açıkladı. Yalnızca birkaçının bilindiği projeler bile hayranları heyecanlandırmaya yeterken, açıklanmayan ama tarihi kesinleşen projeler hakkında uyanan merak da büyük oldu.

Marvel Stüdyoları'nın 2020-2021 yılları için hazırladığı filmler:

"BLACK WIDOW"

Filmin başrollerinde Scarlett Johansson ve Rachel Weisz yer alıyor. Yönetmenlik koltuğunda ise Cate Shortland oturacak. 1 Mayıs 2020'de vizyona girecek.

"THE ETERNALS"

Angeline Jolie ve Salma Hayek'in başrollerinde yer aldığı filmi Chloe Zhao yönetiyor. 6 Kasım 2020'de vizyona girecek olan filmde ayrıca "Game of Thrones"un sevilen aktörü Richard Madden da yer alacak.

"SHANG-CHI AND THE LEGEND OF THE TEN RINGS" 

Simu Liu'nun başrolünde yer aldığı filmi Destin Daniel Cretton yönetiyor. 12 Şubat 2021'de vizyona girecek.

"DOCTOR STRANGE IN THE MULTIVERSE OF MADNESS"

Benedict Cumberbatch ve Elizabeth Olsen'in başrollerinde yer aldığı filmi Scott Derricson yönetecek. 7 Mayıs 2021'de vizyonda olacak.

"THOR: LOVE AND THUNDER"

Marvel Sinematik Evreni'nin en sevilen birkaç karakterinden olan Thor, yeni filmiyle geri dönüyor. "Ragnarok"un yönetmeni Taika Waititi tarafından hazırlanan filmin başrollerinde Chris Hemsworth ve Natalie Portman yer alıyor. Yapılan açıklamalara göre bu filmde Natalie Portman, Thor'un çekicini kaldırıp kadın Thor olacak. Film 5 Kasım 2021'de vizyona girecek.

Marvel Stüdyoları'nın başındaki isim olan Kevin Feige, "X-Men" ve "Fantastic Four" karakterlerinin yakında resmen Marvel Sinematik Evreni'ne katılacağını açıkladı. Bu iki serinin film hakları uzun bir süredir 21st Century Fox'ta bulunuyordu. Ancak Disney, 21st Century Fox'u bu yıl resmen bünyesine katmıştı. Böylece "X-Men" ve "Fantastic Four" için de Marvel Sinematik Evreni yolu görünmüş oldu.

Kevin Feige'nin yaptığı diğer duyurular arasında "Black Panther 2", "Captain Marvel 2" ve "Guardians of the Galaxy Vol. 3" yer alıyor. Bu üç film gelecek yıllarda sinemalarda olacak, ancak vizyon tarihleri 2022-2023 olarak tahmin ediliyor.

Kaynak: NTV