Mark Ronson'dan hüzünlü ve melankolik yeni albüm

Mark Ronson'dan hüzünlü ve melankolik yeni albüm

Müzik prodüktörü Mark Ronson, beş yıldan bu yana çok az kişinin kendisini en azından Bruno Mars'ın klibindeki beyaz adam olarak da olsa tanıdığını söylüyor.

Yüzyılın en başarılı ve hitleşen pop parçalarından biri olan, Youtube'da 3 buçuk milyarı bulan tıklanma rekorunun yanı sıra 14 hafta boyunca 1 numarada yer alarak bir başka rekor da kıran "Uptown Funk"ın aslında Ronson'ın 2015 yılında yayımladığı "Uptown Special" adlı albümünde yer alan bir şarkı olduğunu da dipnot olarak belirtmek gerekir.

Çünkü kariyerinin çoğunda Ronson, Amy Winehouse, Adele, Lady Gaga ve Bruno Mars gibi müzik devlerinin stüdyolarında ve albümlerinin içindeki teşekkür yazılarında yerini alan, onlara en rahat hissettiren isimdi.

Özellikle Diplo, Calvin Harris ve Chainsmokers'ın da aralarında olduğu D.J.'ler naşta olmak üzere dâhil pop yıldızlarının yükselişinde başarıya giden yoldaki engelleri insanlar giderek daha fazla merak etmeye başladılar.

43 yaşındaki Ronson, "Kesinlikle bir pop yıldızı değilim. Birçok insanın sevdiği birçok insanla çalıştım, hepsi bu." diyor. Ronson sadece son birkaç ayda "Saturday Night Live"da Miley Cyrus ile birlikte sahne aldı, 2 Grammy kazandı ve Lady Gaga ile birlikte "A Star işs Born" isimli film için Lady Gaga'yla birlikte bestelediği "Shallow" adlı şarkıyla şarkıcıya Altın Küre ve Oscar kazandırdı. Ronson, artık insanların kendisinden haberdar olmaya başladıklarını, "Bunu istesem de planlı yapamazdım. Artık insanlar beni tanıyorlar." sözleriyle anlatıyor.

Ve Ronson bugünlerde bu prestiji paraya çevirmeye hazırlanıyor. Başarılı müzisyen, "Late Night Feelings" adlı yeni bir albümüyle müzikseverlerin karşısında.

Model ve aktris Joséphine de La Baume'la beş yıllık evliliğine kısa süre önce nokta koyan Ronson, sadece kadın şarkıcıların kendisine eşlik ettiği bu albümde funk, soul ve R&B unsurları da içeren "Pieces of Us", "Don't Leave Me Lonely", "When U Went Away" ve "True Blue" gibi başlıklardaki şarkılara yer veriyor.

Albümde sesleriyle Robson'a eşlik eden isimlere gelince… Lykee Li, King Princess, YEBBA, Miley Cyrus, Ilsey, Diana Gordon, Engel Olsen, Alicia keyse & The Last Artful, Dodgr ve Camila Cabello bu özel albüme sesleriyle renk katıyorlar.

Ronson, insanların bu albümün tamamını dinlemek için sabırsızlandığını belirterek, "Dinledikleri çoğu şarkıda, "Bu şarkıyı bir partide dinlemek için sabırsızlanıyorum.' diyecekler." ifadelerini kullanıyor.

Daha önce birbirinden eğlenceli ve hareketli şarkılara imza atan Ronson bu kez biraz daha karanlığa çekilmiş ve hüzünlü şarkılarla müzikseverlerin karşısına çıkarken, "Her zaman biraz üzgün ve melankolik bir şeyler karalarız, bu albüm biraz da onların toplamı." diyor.

Her zaman asıl ilhamını hüzünden aldığını vurgulayan Ronson, uzun zamandır iş birliği içine girdiği müzisyenlerle aynı duygusal derinlikte olması gerektiğini düşündüğünü ve bu yüzden hep kendi kendine "Eğlenceli bir parti adamı olmam gerekiyor." dediğini anlatıyor.

Mark Ronson'ın yeni albümü "Late Night Feelings" raflarda.

Kaynak: The New York Times – Joe Coscarelli