Kosova'da '6. Türk Caz Haftası' Başladı

Kosova'da '6. Türk Caz Haftası' Başladı

Kosova'da bu yıl altıncısı düzenlenen Türk Caz Haftası, caz vokalisti Şenay Lambaoğlu konseriyle başladı. 

Türkiye'nin Priştine Büyükelçiliği himayesinde, Yunus Emre Enstitüsü tarafından başkent Priştine'deki bir otelde düzenlenen etkinlik kapsamında, 23-25 Mayıs tarihleri arasında çeşitli konserler verilecek.

Türk Caz Haftası etkinliğinin ilk gecesinde, "cazın kadın ozanı" olarak nitelendirilen Şenay Lambaoğlu sahne aldı.

Konsere Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Sağlık Bakan Yardımcısı Kadir Hyseini, Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Türkiye'nin Prizren Başkonsolosu Selen Evcit, Priştine Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Ülker ve müzikseverler katıldı.

Türk Caz Haftası'nın açılışında konuşan Türkiye'nin Priştine Büyükelçisi Kılıç, etkinliğin artık gelenekselleştiğini belirterek, Türk Caz Haftası'nın Avrupa'nın da önde gelen müzik etkinlikleri arasında anılmaya başladığını ifade etti.

Gösterdikleri ilgi için Kosovalı müzikseverlere teşekkür eden Kılıç, bu etkinliğin gelecek yıllarda da devam etmesi temennisinde bulundu.

Caz ile harmanlanmış Anadolu ezgilerinin müzikseverlerle buluştuğu Türk Caz Haftası kapsamında Çarşamba günü Prizren'de Authentic Anatolian Project, son gün ise yeniden başkent Priştine'de Merih Aşkın sahne alacak.