“Kösem”in Müziğine Amerika'dan Ödül

“Kösem”in Müziğine Amerika'dan Ödül

ASCAP tarafından düzenlenen El Premio ASCAP 2019 ödüllerinde, 2018 yılı içerisinde ABD Latin pazarında radyo ve televizyonlarda en çok çalınan 50 şarkı arasında "Muhteşem Yüzyıl: Kösem"in jenerik müziği olan eseriyle Aytekin Ataş da yer aldı.

5 Mart gecesi Porto Riko'nun San Juan kentinde düzenlenen 27. ASCAP Latin Ödülleri (El Premio ASCAP 2019) törenine katılarak ödülünü alan besteci Aytekin Ataş, törende büyük ilgiyle karşılandı. Bu yıl ödül alan diğer sanatçılar arasında dünyaca ünlü Selena Gomez, Daddy Yankee, Cardi B ve Maluma da vardı.

Aytekin Ataş, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Draco Rosa, Milly Quezada ve Daddy Yankee gibi Latin müziğinin önemli bestecileriyle aynı etkinlikte ödül almak benim için çok değerli ve keyifliydi. ABD'deki Latin radyo ve televizyonlarında en çok çalınan şarkıların besteci ve söz yazarlarının ödüllendirildiği bu etkinlikte tek enstrümantal parçanın "Kösem Jenerik" olması bu ödülü benim için daha da anlamlı hale getiriyor. Bu vesileyle TİMS Productions´a ve "Muhteşem Yüzyıl: Kösem"in bütün emekçilerine, Universal Music Publishing Group ailesine, UMPG Türkiye'den Selim Serezli, Murat Badem; UMPG Latin'den Olga Cardona, Alexandra Lioutikoff, Ana Rosa Santiago'ya içten teşekkürlerimi sunarım. En büyük teşekkürü de binlerce kilometre ve yüzlerce yıl uzaktaki bir hikâye ile duygudaşlık kurarak bu ödülü almama vesile olan Hispanik/Latin topluluğuna gönderiyorum. İyi ki varsınız."

Kaynak: Hürriyet