Kemer Rock Festivali

Kemer Rock Festivali

Kemer Rock Festivali Antalya'nın Kemer ilçesinde başladı.

Kındıl Çeşme Sahili'nde düzenlenen festivalin ilk gününde Necati ve Saykolar, Redo, Flört, Set, Mor ve Ötesi sahne aldı.

Sahneye ilk olarak Necati ve Saykolar Grubu çıktı. Yaklaşık 1 saat sahnede kalan grup, sevilen parçalarını seslendirdi.

Rock grubunun seslendirdiği şarkılara konsere gelenler de zaman zaman eşlik etti.

Daha sonra sahne alan Redo da yaklaşık 1 saat sahnede kaldı. Redo, seslendirdiği parçalarla davetlilere unutulmaz anlar yaşattı. Festivalin ilk günü, Flört, Mor ve Ötesi ve Set konserleriyle sona erdi.

Konser alanında sabah saatlerinde yoga yapılıp, kütüphane alanı kurulacağı, kültür ve spor etkinliklerinin de gerçekleştirileceği belirtildi.

Festival organizatörü Serbülent Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliğe altı ay önce karar verdiklerini belirterek, Antalya'ya alternatif turizm olarak bir şeyler katmak istediklerini söyledi. 

Özkan, ilk defa böyle bir festival yapılmasına rağmen güzel bir katılımın olduğunu belirterek, "Festivali gelecek yıllarda uluslararası boyuta taşıma hedefimiz var. Bundan sonra Antalyalıların bu tarz festivallere sahip çıkmasını istiyoruz. Bütün müzikseverlere iyi eğlenceler dilerim." diye konuştu.

Festivalin genel koordinatörü Uğurcan Özver ise etkinlik alanında 2 bin 100 çadır kurulduğunu, program boyunca 16 rock sanatçısının konser vereceğini bildirdi. 

Özver, insanlara rock festivalini kabullendirmenin kendileri için biraz zor olduğunu, bunu en iyi şekilde başardıklarına inandıklarını söyledi.  

Festival, yarın Emre Aydın, Pinhani, Kurtalan Ekspres, Pera, Piiz, Keti konserleriyle devam edecek.