Kahvesine ve Kendine Güvenen Baristalar Kapışıyor

Kahvesine ve Kendine Güvenen Baristalar Kapışıyor

Kahve sektörü otoritelerinin yanı sıra moda, sanat ve müzik dünyasından önemli isimlerinin de yer aldığı jüri karşısında yarışacak olan baristalar, etkinlikte 'Barista Clash' unvanını ve büyük ödülü kazanmak için 23 Mart'ta Uniq Hall Glass Room'da karşı karşıya gelecek.

Büyük Ödül 10 Bin TL

Etkinlikte 32 Barista Clash yarışmacısı 5 farklı kategoride karşı karşıya gelecek. Barista Clash yarışmasının şampiyonu, La Marzocco Linea Mini ev tipi espresso makinası ve 10.000 TL, ikinci olan barista ise 2.500 TL nakit para ödülünün sahibi olacak.

Kahveseverler Bir Arada

Nitelikli kahve ile tüketici arasında önemli role sahip olan baristaların yeteneklerini sergileyebilmelerine imkân sağlayan keyifli bir yarışma platformu olan Barista Clash, kahve tutkusu ile yola çıkmış baristaları, bu işi bir yaşam şekli haline getirenleri, barista adaylarını, kahve sektöründe çalışanları, bu sektörde kariyer yapmayı hedefleyen kişileri ve kahve hakkında daha fazlasını öğrenmek isteyen kahveseverleri aynı çatı altında topluyor.

Barista Clash, baristanın sektördeki önemini vurgulayarak bireysel yeteneklerin sergilenmesini, baristaların ihtiyaçları ve isteklerine odaklanarak kahve sektörüne değer katmayı, kahveye ve baristalık mesleğine olan tutku ve heyecanı yaymayı hedefliyor.

Kaynak: NTV