İnsanlığın Sessiz Çığlığını Tablolarına Yansıttı

İnsanlığın Sessiz Çığlığını Tablolarına Yansıttı

Ressam Seval Özcan, tuval üzerinde farklı dokular ve katmanlarla dünyanın ve insanlığın sessiz çığlığını çizdiği tablolarıyla 11'inci kez düzenlenecek olan Contemporary Istanbul'da yer alacak.

11 yıldır düzenlenen ve Türkiye'nin ile dünyanın önde gelen galerilerinin ve sanatçılarının, kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, koleksiyonerleri ve sanatseverleri İstanbul'da bir araya getiren, Contemporary İstanbul bu yıl 14-17 Eylül'de Lütfi Kırdar Kongre Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Fuara katılacak olan ressam Seval Özcan, tuval üzerinde farklı dokular ve katmanlarla soyut kompozisyonlar oluşturarak, tablolarında dünyanın ve insanlığın sessiz çığlığına tanıklık ediyor. Kimi zaman eserlerinde hayatımızdaki geçişlere, kimi zamanda toplumsal problemlere vurgu yapmayı hedefleyen sanatçı, eserlerindeki siyah beyaz ton geçişleriyle karanlığın içindeki aydınlığa, aydınlığın içindeki karanlığa dikkat çekmek istiyor.

Çalışmalarında uzay, gezegenler, dünyamız, insanlık, boşluk, ritim, devinim, derinlik, boyut gibi temaları işleyen Özcan, Haziran 1983 yılında İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun oldu. Ardından Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü'nde yüksek lisansını tamamladı. Kimi zaman eserlerinde hayatımızdaki geçişlere, kimi zamanda toplumsal problemlere vurgu yapmayı hedefleyen sanatçı, eserlerindeki siyah beyaz ton geçişleriyle karanlığın içindeki aydınlığa, aydınlığın içindeki karanlığa dikkat çekmek istiyor.