Gül Yazıcı ve Lina  Alacidou CRR'de

Gül Yazıcı ve Lina  Alacidou CRR'de
Türk ve Yunan müzisyenlerin ortak projesi "Ege'nin İki Kıyısından Aşk ve Özlem Şarkıları" 16 Nisan 2018 Pazartesi tarihinde Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleşecek.
 
Ege'nin İki Kıyısından Aşk ve Özlem Şarkıları

Solistler: Gül Yazıcı & Lina  Alacidou

Selânik'te bir köy düşünün; daracık yollar, bahçe içinde ahşap evler, devamlı akan bir çeşme, küçük bir okul, büyük çınar ağacı altındaki kahvehane, burada yapılan sohbetler ve hemen ilerideki evin odasında genç bir hanımın gözlerini silerek sevdiğine söylediği aşk şarkıları… Ege'nin bir diğer tarafında İzmir'de veya herhangi bir köyde de evler, çeşmeler, köy meydanı, çınar ağaçları aynıdır ve yine seven sevilen vardır. Özlemle söylenen sözler, aşk şarkıları burada da devam etmektedir.
 
"Ege'nin İki Kıyısından Aşk ve Özlem Şarkıları" başlıklı konserde Gül Yazıcı ve Lina Alacidou bizlere aşka dair hikâyeler anlatacaklar. Bazen bizleri hüzünlendirecek, bazen de yüzümüzü güldürecekler. Bizlere, farklı lisanlarda aşktan ve özlemden bahsedecekler.
 
Gül Yazıcı
 
İstanbul Kadıköy doğumlu olan Gül Yazıcı, lise eğitimini Özel Kadıköy Kız Koleji'nde tamamladıktan sonra 1991 yılında MGS Merkezi'nde müzik eğitimine başlamıştır. Öğrencilik yıllarından itibaren Cinuçen Tanrıkorur başta olmak üzere Alâeddin Yavaşça, Süheyla Altmışdört, Melahat Pars, Sadun Aksüt ve Muazzam Sepetçioğlu'dan makam, repertuvar, müzik tarihi, usûl, tavır ve edebiyat öğrenen Gül Yazıcı 2002 yılında TRT İstanbul Radyosu'nda kadrolu solist olmuştur. 
 
Lina Alacidou
 
Giannitsa Konservatuarı'nda müzik teorisi ve klasik piyano eğitimi almıştır. Akdeniz Gençlik Orkestrası'nda burslu olarak şarkı söylemek üzere davet edilmiş ve sahne almıştır. Anfan Gkate gibi rebetiko yapan gruplar ve çeşitli topluluklarla konser veren sanatçı son üç senedir özellikle rebetiko ve geleneksel Yunan şarkıları üzerine çalışmaktadır. Geleneksel Yunan şarkıları şan eğitiminde ülkenin en önemli ve bu konuda en yüksek eğitimi veren Makedonya Üniversitesi'nde "Müzik Bilimi ve Sanatı" eğitimi de almıştır.
 
Konser bilgisi:
Tarih: 16 Nisan 2018 (Pazartesi)
Saat: 20:00
Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu 
 
Biletler:
 
CRR konser salonu gişeleri
Biletix