“Gladiator 2” hakkında yeni detaylar!

“Gladiator 2” hakkında yeni detaylar!

Epik film "Gladiator"a devam filminin çekileceği bir süre önce resmi olarak duyurulmuştu. Ancak projenin detayları hakkında hiçbir bilgi elde edilememişti. Ridley Scott yönetmenliğinde olması beklenen film hakkında yeniden harekete geçildiği belirtildi.

"Top Gun: Maverick"in senaryosuna imza atan Peter Craig'in yazdığı senaryo ile "Gladiator"a devam filmi çekilecek. Serinin ikinci filmi, ilk filmden tam 19 yıl sonra hayata geçirilmiş olunacak. Ayrıca açıklananlara göre "Gladiator 2", ilk filmden 25 yıl sonrasını konu edinecek. Henüz filmin ne zaman çekileceği ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak üzerinde çalışmaların sürdürüldüğü bilinenler arasında yer alıyor.

Henüz "Gladiator 2"nun prodüksiyonuna ne zaman başlanacağı ve orijinal kadroda yer alan Joaquin Phoenix, Russell Crowe, Connie Nielsen'ın ikinci filmde yer alıp almayacağı açıklanmadı.

İlk filmin konusu şöyleydi:

İmparator Marcus Aurelius'un hüküm sürdüğü Roma'da bir general olan Maximus, imparatorluğun hiyerarşik basamaklarında gitgide yükselmektedir. Babasının kendisini kayırmak yerine Maximus adındaki bu yabancıyı el üstünde tutması da tahtın asıl varisi olan Commodus'u rahatsız etmektedir. Commodus, Maximus ve ailesinin öldürülmesi yönünde emrini çıkarmak için fazla beklemez. Ölümden zor kurtulan Maximus artık bir gladyatör olarak eğitilmek üzere arenaya gönderilir. Maximus'un aklında tek bir istek vardır, Commodus'u öldürmek ve ailesinin intikamını bir an önce almak... Film 2001 yılında, Akademi Ödülleri'ne En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kostüm Tasarımı, En İyi Ses ve En İyi Görsel Efekt kategorilerinde ödül sahibi olarak damgasını vurmuştu.

Ridley Scott'ın "Gladiator 2"nun yanı sıra yeni "Alien" filmi, "Raised By Wolves" ve "Battle of Britain" yapımları üzerinde de çalıştığı da bilinenler arasında yer alıyor.

Kaynak: www.beyazperde.com