“Game of Thrones”un öncesini anlatan dizi

“Game of Thrones”un öncesini anlatan dizi

"Game of Thrones" dizisi, yayınlanmaya başladığı ilk andan itibaren çok büyük ilgi çekti ve dünyanın dört bir yanından hayran kitlesi edinmeye başladı. Dizinin sonu her ne kadar hayal kırıklığı yaratsa da seyirciler, "Game of Thrones" dünyasına doymuş değil. Bunu bilen HBO da diziden (daha doğrusu Buz ve Ateşin Şarkısı'ndan) önce geçen olayların anlatıldığı yeni bir serinin çekimlerine başladı.

Dizinin Kuzey İrlanda'da başlayan çekimlerinden ilk fotoğraf geldi. Görselde, at sırtındaki gizemli bir karakter, uzaklarda bir şehrin gözüktüğü bir vadiye bakıyor. Bu dizi, "Game of Thrones" serisinden 5 bin yıl önce geçiyor ve Westeros haliyle çok daha farklı gözüküyor.

Tanıtımda, "Westeros çok farklı bir yer. King's Landing yok. Demir Taht yok. Targaryenler yok - Valyria ejderhaları ve kurduğu imparatorlukla yeni yeni yükseliyor. Daha farklı ve eski bir dünya ile karşı karşıyayız ve umuyoruz ki bu, serinin eğlencesinin bir parçası olacak." ifadeleri yer alıyor.

Açıklamalara göre bu proje, dünyanın Altın Kahramanlar Çağı'ndan en karanlık zamanlarına düşüşünün kronolojisini oluşturuyor. Dizide, efsanevi Stark'lardan Doğu'nun gizemlerine, White Walkerların gerçek kökeninden Westeros tarihinin korkunç sırlarına kadar pek çok şeyin açıklanacağı belirtiliyor.

"Game of Thrones" tarihinde ilk olarak The Long Night (Uzun Gece) adıyla bilinen uzun bir kış yaşandı ve White Walkerlar da Kuzey'e gelmişti. İlk İnsanlar ve Ormanın Çocukları, zorlu bir savaşta mücadele etti. Sonuç olarak Night's Watch'ın ilk üyeleri, White Walkers'ı sürmeyi başardı.

Bu olayların ardından Bran the Builder, The Wall adıyla bilinen, 150 metre yüksekliğinde ve yaklaşık 500 kilometre uzunluğundaki duvarı yaptırdı.

Başında Jane Goldman'ın bulunacağı seride Naomi Watts, Josh Whitehouse, Denise Gough, Miranda Richardson, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Alex Sharp ve Toby Regbo yer alacak. Dizinin yönetmenliğini ise "Jessica Jones" ile tanınan S.J. Clarkson yapacak.

Kaynak: www.webtekno.com