“Frozen 2” geliyor!

“Frozen 2” geliyor!

Yediden yetmişe çok sayıda sinemasever tarafından merakla beklenen animasyon türündeki devam filmi "Frozen 2" ikinci fragmanı paylaşıldı.

"Frozen 2" filminin konusu ise şu şekilde açıklandı:

Elsa neden sihirli güçlerle doğdu? Cevap onu çağırıyor ve krallığını tehdit ediyor. Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte tehlikeli ama olağanüstü bir yolculuğa çıkacak. "Frozen"da Elsa güçlerinin dünyaya fazla olmasından korkuyordu. "Frozen 2"de ise güçlerinin yeterli gelmesini umut ediyor!

İlk filmde yer alan birçok oyuncu ikinci filmde de yer alıyor. Sesleriyle filme hayat veren bu oyuncular arasında "Manhattan'da Sihir", "Glee" gibi yapımlarda tanıma imkânı bulduğumuz Idina Menzel, "The Good Place", "Heroes", "Veronica Mars" gibi dizilerin yıldız ismi Kristen Bell, "Beauty and The Beast", "Pixels", "21" yapımlarında yer alan Josh Gad, "Mindhunter", "Looking"", "Glee", "Özgür Woodstock" yapımlarının yıldızı Jonathan Groff, "This Is Us" dizisiyle birçok ödülün sahibi olan Sterling K. Brown oynuyor.

"Frozen 2"nin yönetmenliğini ilk filmde olduğu gibi "Oyunbozan Ralph", "Zootropolis: Hayvanlar Şehri", "Zamanda Kıvrılma" filmlerinde karşımıza çıkan Jennifer Lee ve "Tarzan" ile "Neşeli Dalgalar" filmleri ile tanınan Chris Buck üstlenirken, filmin senaryosunu "Gizli Sayılar" ve "Christopher Robin"in senaryosuna imza atmasıyla tanıdığımız Allison Schroeder kaleme aldı. "Frozen 2"nin yapımcılığını ise Peter Del Vecho üstleniyor. Filmin yapımcılığını ise Peter Del Vecho üstleniyor. Devam halkası "Frozen 2"nin müzikleri, ilk filmde olduğu gibi bir kez daha Christopher Beck tarafından yaratıldı.

2013 yapımı "Frozen" filmi bilindiği üzere Akademi Ödülleri, BAFTA ve Golden Globe da dahil olmak üzere birçok prestijli kurumun ödülüne layık görülmüştü. Animasyon türündeki "Frozen 2'nin Türkiye'de 20 Kasım 2019'da vizyona girmesi bekleniyor.

Kaynak: www.beyazperde.com