Free Flow Festival, Türkiye'deki İlk Uluslararası Hip Hop Kültürü Buluşmalarına Hazırlanıyor

Free Flow Festival, Türkiye'deki İlk Uluslararası Hip Hop Kültürü Buluşmalarına Hazırlanıyor

Hip Hop müziğin dünyaca ünlü ustaları ile Türkiye'deki temsilcileri ve Hip Hop severler 30 Eylül 2017'de KüçükÇiftlik Park, İstanbul'da Türkiye'nin ilk Uluslararası Hip Hop Kültürü festivali olan Free Flow Festival'de buluşmaya hazırlanıyor. Gündüzden geceye uzanacak bu keyifli yolculukta, Hip Hop müziğinin önde gelen Türk ve Amerikalı isimleri sahne alacak. İyi müziğin kaliteli temsilcilerine sahneleriyle yeteneklerini sergileyecek Break Dansçılar ve Graffiti sanatçıları eşlik edecek. 

Alanında öncü ve başarılı isimlerden oluşan line-up'ta altı Grammy Ödüllü sanatçı, şair, söz yazarı ve yapımcı Malik Yusef; Beyaz Saray'da hip hop yapan ilk kadın sanatçı, söz yazarı, solist, DJ, tüm zamanların en üretken ve en saygın kadın Hip Hop sanatçılarından MC Lyte; Türk Hip Hop sanatçısı, söz yazarı ve prodüktör Ege Çubukçu; Kadıköy Acil isimli hip hop topluluğu çıkışlı, Türkçe rap müziğin önemli isimlerinden Sayedar ve Önder Şahin; son zamanların hızlı çıkış yapan Türkçe rap grubu Tahribad-ı İsyan ve isimlerini ilerleyen günlerde açıklayacağımız birçok ünlü isim KüçükÇiftlik Park sahnesinde olacak! 

Free Flow Festival'de, müziğin yanı sıra Hip Hop kültürünün sokakta gelişen sanat ve eğlence biçimlerine de yer verilecek. 30 Eylül Cumartesi günü saat 14.00'te kapılarını açacak olan Free Flow Festival'de, Turbo ismiyle anılan ünlü graffiti sanatçısı Tunç Dindaş ve sanatçı arkadaşları graffiti performansları ile festivale renk katacaklar. Bunun yanı sıra, BMX ve Skateboard gösterileri, festivalin heyecanla izlenecek eğlencelerinden olacak. Sokakta doğan ve tüm dünyaya yayılan break dans gösterileri, alanında yetenekli ve başarılı break dans sanatçıları tarafından festival katılımcılarına görsel bir şölen yaşatacak.

Free Flow Festival

Hip Hop Kültürü'nü Türkiye'ye tanıtmak, kültürün elementlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak ve dinleyicilerine kaliteli müzik ve içerik sunmak için yola çıkan Future Memories Network'un radyo kuruluşu Flow Radyo (www.flowradyo.com) tarafından düzenlenen Free Flow Festival, Türkiye ve Amerika'daki Hip Hop kültürlerinin etkileşimi, iletişimi ve iş birliği için ortak bir platform oluşturmayı amaçlıyor. Free Flow Festival, Türkiye'de Uluslararası Hip Hop Kültürü'nün ortak sesi olarak barış, sevgi, anlayış ve eğlenmeyi teşvik ederken herkes için endişe kaynağı olan küresel konularda çözümler üretilmesi yönündeki çalışmalara ilham kaynağı olmayı, ekolojiden insan haklarına kadar tüm dünyada azınlıkta kalanların, mücadelenin ve dayanışmanın çoğalan sesini duyurmayı amaçlayan bir "edutainment" -eğitici ve eğlendirici içerikte- etkinlik olarak hazırlandı.